سه‌شنبه 8 مهر 1399   02:21:54
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
1398/7/20 شنبه
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور خبر داد:
رونمایی از سامانه امانت دیجیتال دانشگاه پیام نور/ استفاده از کاغذ پلیمری برای حفظ محیط زیست برای اولین بار در کشور

.

دکتر حسن علیزاده از رونمایی از سامانه امانت دیجیتال دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: سامانه امانت دیجیتال( تولید کتاب الکترونیکی ) به نشانی lib.pnu.ac.ir رونمایی شد که با استفاده از این سامانه دانشجویان می توانند با پرداخت مبلغ 100 هزار ریال در هر ترم به مدت 6 ماه، امکان استفاده از 2500 عنوان محتواهای الکترونیکی منابع درسی دانشگاه را داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی،معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور همزمان با هشتمین سفر منطقه ای و 24 امین سفر استانی هیات رئیسه دانشگاه پیام نور با حضور در دانشگاه پیام نور استان کرمان افزود: علاوه بر محتوای الکترونیکی، محتوای صوتی ویژه دانشجویان روشندل دانشگاه و همچنین پاورپوینت دروسی که در سنوات گذشته ایجاد شده بود، در این سامانه ارائه خواهد شد.
وی این اقدام دانشگاه را در راستای مدیریت سبز، عدم استفاده از کاغذ و کاهش هزینه های دانشجویان دانست و گفت: فروشگاه آنلاین کتب درسی دانشگاه پیام نور نیز امکان دسترسی به کتاب های کاغذی دانشگاه بدون واسطه را برای کلیه دانشجویان فراهم می کند و دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه پست، کتاب ها را درب منزل خود تحویل گیرند.
دکتر علیزاده همچنین از برنامه آتی دانشگاه برای دسترسی آسان داوطلبان به منابع درسی دوره های فراگیر کارشناسی ارشد و خرید آنلاین این منابع  خبرداد و گفت: این منابع نیز به زودی در دیجی بوک دانشگاه پیام نوربه نشانی digibook.pnu.ac.ir قابل دسترسی و خرید خواهد بود.
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نوربا عنوان اینکه این دانشگاه برای اولین بار در کشور از کاغذ مصنوعی(پلیمری) برای تولید جلد کتاب استفاده کرده است، افزود: استفاده از این کاغذ، علاوه بر صرفه جویی، موجب ارتقای کیفیت کتابها، کاهش هزینه انرژی و استهلاک دستگاه ها واز همه مهم تر موجب حفظ محیط زیست و بهبود روند مدیریت سبز در دانشگاه خواهد شد.
وی درپایان یادآور شد: علاوه بر دانشجویان دانشگاه پیام نور، کلیه افراد و دانشجویان دیگر دانشگاه ها که متقاضی استفاده از محتوای الکترونیکی منابع درسی دانشگاه پیام نور هستند می توانند با پرداخت مبلغ200 هزار ریال به این منابع دسترسی داشته باشندکه البته این مبلغ برای دانشجویان دانشگاه پیام نور با تخفیف 50 درصد لحاظ شده است.
دکتر محمدرضا محمدرضا خانی رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور نیز با ارائه گزارشی از عملکرد چاپ و انتشارات دانشگاه، گفت: علاوه بر استفاده از کاغذ پلیمری، مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور با استفاده از مقوا و کاغذ تحریر ایرانی نقشی ویژه در حمایت از کالای ایرانی و صرفه جویی در هزینه ها (نسبت به خرید نمونه های خارجی ) داشته است.
وی ارائه خدمات چاپ کتاب های سایر انتشارات دانشگاه ها توسط مرکز چاپ و انتشارات در تیراژ حدود 12 هزار را موفقیتی مطلوب برای دانشگاه دانست.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر