استان ها
1403/2/2 یکشنبه
با همکاری دانشگاه پیام نور برگزار می شود:
جشنواره ملی اختراعات خلیج فارس در جزیره بوموسی

.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: جشنواره ملی اختراعات خلیج فارس در جزیره بوموسی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دکتر منصور فرهادی رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی اختراعات خلیج فارس در بوموسی، ابراز داشت: این جشنواره مهم ملی با همکاری دانشگاه پیام نور و اتاق بازرگانی بندرعباس و بنیاد علمی تحقیقاتی هرمزی در روز ملی خلیج فارس برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نفر اول این جشنواره ۵۰۰ میلیون ریال، نفر دوم ۳۰۰ و نفر سوم نیز ۲۰۰ میلیون ریال جایزه دریافت خواهند کرد.

رییس دانشگاه پیام نور هرمزگان با دعوت از افراد صاحب اختراع ثبت شده برای شرکت در این جشنواره، گفت: ۱۰ نفر برگزیده دیگر نیز جوایز ۱۰ میلیون تومان دریافت می کنند.

فرهادی تصریح کرد: تمام مخترعانی که گواهینامه ثبت اختراع خود را از اداره ثبت اختراعات ایران دریافت کرده‌اند می‌توانند با ورود به سایت جشنواره به آدرس Www.innovation-festival.ir در این رویداد شرکت کنند.

لازم به ذکر است دهم اردیبهشت ماه در تقویم رسمی کشورمان به نام روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده و این روز یادآور از خودگذشتگی ملت سرافراز ایران و فرار اشغالگران متجاوز پرتغالی بعد از ۱۱۷ سال سلطه جابرانه بر سواحل جنوبی کشور است. خلیج فارس از گذشته‌های دور به این نام معروف بوده است و مورخان و محققان خارجی دنیای قدیم از آن جمله هرودت، نئارخوس، استرابون، کورسیوس رومی و نیز محققان اسلامی نظیر اصطخری، مسعودی، بیرونی، ابن حوقل، مقدسی، مستوفی، ناصر خسرو در آثار و نوشته های خود از آن به نام خلیج فارس با دریای پارس یاد کرده اند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر