فرهنگی
1398/4/17 دوشنبه
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور:

دانشگاه پیام نور قزوین از قطب‌های تربیت بدنی کشور است

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور در قزوین گفت : دانشگاه پیام نور قزوین در زمینه ورزش عملکرد بسیار خوبی داشته و از قطب‌های تربیت بدنی کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عبدالمهدی نصیرزاده مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور  در شورای راهبردی ورزش دانشگاه پیام نور استان قزوین که با حضور اعضای شورا ، اعضای هیات علمی گروه تربیت بدنی، رئیس هیات های ورزشی استان و اصحاب رسانه برگزار شد ، گفت : این شورا می‌تواند ابزار بسیار قدرتمند و توانمندی برای رشد  ورزش و توسعه دانشگاه باشد.

وی ادامه داد: ورزش در دانشگاه پیام نور ریشه قدیمی و گسترده‌ دارد و اکثر قهرمانان این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند و حتی در بین دانشگاه‌های کشور سرآمد هستیم و حرف برای گفتن داریم.

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت های بالای ورزشی این دانشگاه تصریح کرد:  در بسیاری از رشته‌ها ی والیبال، شطرنج، بسکتبال و… در آسیا مقام قهرمانی بدست آوردیم و دانشجویان ما در رشته والیبال  رتبه برتر جهان را بدست آوردند.

عبدالمهدی نصیرزاده در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر در بحث سرانه ورزشی خوشبختانه دانشگاه پیام‌نور ترکیبی و تنوع بخشی داریم که از میانگین و نرم کشوری بیشتر است.

وی ادامه داد: طی سال گذشته ۱۰۳ دوره مربیگری در دانشگاه پیام نور، ۶۰ دوره داوری و ۵۰۰ کارگاه آموزشی برای دانشجویان تربیت بدنی برگزار شده است و این در حالی است که ۲۸ هزار دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه پیام نور در حال تحصیل در رشته تربیت بدنی هستند.

نصیرزاده بیان کرد: در دانشگاه پیام نور مجوز داریم تا ۸۰ درصد از درآمد اجاره اماکن ورزشی در فوق برنامه‌های ورزشی هزینه شود.
وی خاطرنشان کرد: ۵۵۰ نفر از دانشجویان پیام‌نور کشور در رشته‌های مختلف در المپیاد وزارت علوم شرکت خواهند کرد و ما به استان قزوین کمک خواهیم کرد تا در این مسابقات به نحو شایسته حضور پیدا کنند.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: دانشگاه پیام نور  یکی از قطب های اصلی تربیت بدنی محسوب می شود و دانشگاه پیام نور استان قزوین علی رغم این که جمعیت کمتری دارند سهم بیشتری  در مسابقات دارد.

در ادامه دکتر رسولی شربیانی نیز گفت: از ۱۱ گرایش ورزشی ۲۲ تیم به مرحله کشوری اعزام می شوند که ۶ تیم مربوط به دانشگاه پیام نور است و از این تیم ها چهار تیم در رشته های بسکتبال، فوتبال، والیبال، آمادگی جسمانی پسران و دو تیم در رشته های فوتبال و والیبال دختران است.

وی همچنین ادامه داد: با توجه به حضور دو هیأت علمی در مقطع دکترای گروه تربیت بدنی این دانشگاه و پتانسیل ها و ظرفیت ورزشی در دانشجویان این استان ،مصمم هستیم  نسبت به ایجاد مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی با اولویت مدیریت ورزشی اقدام نمائیم. 

دکتر رسولی شربیانی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت حمایت همه ظرفیت های استان در خصوص اعزام  تیم های منتخب دانشگاه پیام نوربه المپیاد فرهنگی و ورزشی وزارت علوم ،تصریح کرد : در واقع این تیم های اعزامی مختص دانشگاه پیام نور نبوده وآبروی کل استان قزوین است لذا انتظار ما این است تمامی بخش های اداری و آموزشی این دانشگاه و همچنین اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، حساسیت ویژه ای جهت برگزاری و اعزام هرچه بهتر این عزیزان جهت کسب عناوین قهرمانی را به کار بندند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر