اخبار و رويدادها
1397/12/14 سه‌شنبه
انعقاد تفاهم نامه
امضاء تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه پیام نور و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

.

 

دکتر زمانی از امضاء تفاهم نامه مشترک بین  دانشگاه پیام نور و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران در راستای تبادل تجارب علمی خبر داد.

 
رییس دانشگاه پیام نور هدف از امضاء این تفاهم نامه را تحقق اصل عدالت محوری و ایجاد فرصت های برابر برای رشد و شکوفایی علمی و فرهنگی دانشجویان برای تبادل افکار و تجارب علمی و امکانات پژوهشی، فرهنگی و آموزشی بین هر دو سازمان عنوان کرد.
وی با تاکید بر  استفاده از پتانسیل موجود  بین دو سازمان در جهت تحقق اهدافی که در این تفاهم نامه اشاره شده است گفت:با توجه به گستردگی دانشگاه پیام در اقصی نقاط کشور و همچنین کارکرد ملی سازمان نظام روانشناسی، این تفاهم نامه بی شک اثرات عمیق در پهنه کشوری خواهد داشت.
 
دکتر زمانی با اشاره به  کمک سه جانبه دانشگاه پیام نور در تحقق این تفاهم نامه افزود: دانشگاه پیام نور با بیش از 450 هزار دانشجو و خانواده های آنها تعداد قابل توجهی از اقشار جامعه را در بر دارد و از طرفی با توجه به تربیت نیروهای متخصص و علمی در زمینه روانشناسی، می تواند کمک قابل توجهی در پیشبرد اهداف مشترک این تفاهم نامه داشته باشد.
وی همچنین تصریح کرد: باید افرادی توانمند را برای تحقق این تفاهم نامه مشترک  در نظر بگیریم تا در اسرع وقت با دقت و وسواس در پیشبرد اهداف تلاش کنند.
 
دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور نیز در این جلسه سپردن کارها به افراد متخصص را از افتخارات نظام اسلامی دانست و گفت : سازمان نظام روانشناسی کشور یک سازمان فرابخشی است که تایید مجوزها، نظارت و توانمند سازی آنها سه وظیفه اصلی این سازمان است .
 وی با اشاره به صدور 5 هزار پروانه تخصصی  در این سازمان گفت : سازمان نظام روانشناسی کشور 26 هزار عضو دارد و 20 هزار نفر دیگر نیز در نوبت دریافت پروانه از این سازمان هستند.
دکتر حاتمی از علاقه بیشتر افراد جامعه برای تحصیل در رشته های روانشناسی و مشاوره در ایران خبر داد و افزود: بیش از 100 هزار دانشجوی روانشناسی در داخل و خارج از ایران مشغول به تحصیل در این رشته می باشند.
رییس سازمان نظام روانشناسی ایران افزود: دانشگاه پیام نور در حوزه روانشناسی ظرفیت عظیمی از اساتید و دانشجویان را در اختیار دارد که می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم با اشاره به نیاز جامعه به رشته روانشناسي در کشور گفت : در دوران چهل ساله بعد از انقلاب اندیشمندان و روانشناسان با تجربه ای درزمینه روانشناسی تربیت شده است.
دکتر محمد هادی امین ناجی مشاوره و علمی نگاه کردن به مساله روانشناسي در راستای خدمت به دانشجو و اقشار مختلف جامعه را از مهترین رسالت های دانشگاه پیام نور عنوان کرد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر