چهارشنبه 31 شهریور 1400   03:33:39
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

فناوری و پژوهش
1399/5/8 چهارشنبه
معاون پژوهشی و فناوری خبر داد:
تولید 90 هزار ماسک توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور/ تامین ماسک مورد نیاز کادر درمانی و مردم در استان مرکزی

.

معاون پژوهشی و فناوری از تولید روزانه 90 هزار ماسک توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: 86 نیروی آموزش دیده در دوره های مهارت آموزی و کارآفرینی دانشگاه پیام نور که به دنبال تفاهم نامه دانشگاه با معاونت توسعه روستایی در استان مرکزی آغاز شده بود، ماسک و گان مورد نیاز این استان در دوره شیوع کرونا را تامین کردند.
به گزارش روابط عمومی، دکتر محمدعلی کریمی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور در حوزه کارآفرینی به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است، افزود: تفاهم نامه دانشگاه پیام نور با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و انتخاب 7 استان به صورت پایلوت با هدف مهارت آموزی نیروها و فراهم آوردن بسترهای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها، امضا شد و استان مرکزی یکی از این استانها در حوزه پوشاک بود که خوشبختانه پیشرفت بسیاری در این زمینه داشت.
وی اظهار داشت: همزمان با شیوع بیماری کرونا و افزایش نیاز مراکز درمانی و مردم به ماسک و گان، طبیعتا به فراخور وضعیت موجود،  رویکرد پژوهشی و فناوری دانشگاه نیز تغییر کرد و برای نمونه در استان مرکزی، آموزش ها در جهت تولید و عرضه ماسک و گان  مورد نیاز این منطقه ارائه شد.
دکتر کریمی افزود:  با سرعت و کمتر از 20 روز این اتفاق به سرانجام رسید و با کسب مجوز های وزارت بهداشت، ماسک های استاندارد برای نیاز مراکز درمانی استان مرکزی تولید شد.
وی با عنوان اینکه بخش عمده ای از ماسک های مورد نیاز سازمان مرکزی و مجموعه استانهایی که درخواست داشتند نیز از طریق استان مرکزی تامین شد، تصریح کرد: در مجموع از تولید روزانه 90 هزار ماسک، 30 هزار ماسک با روش سنتی و به کارگیری 86 نیروی آموزش دیده با رویکرد آموزشی دانشگاه و 60 هزار ماسک هم ماشینی و اتومات تولید شد که از این هفته عرضه می شود.
دکتر محمدعلی کریمی همچنین از تولید مواد ضدعفونی کننده مورد تایید وزارت بهداشت خبر داد و گفت: مهارت آموزان دانشگاه پیام نور در استانهای هرمزگان، قزوین، فارس و تهران نیز در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده مورد تایید وزارت بهداشت موفق بوده اند و توانستند نه تنها نیاز داخلی دانشگاه بلکه نیاز دیگر مجموعه های دولتی و غیر دولتی را تامین کنند.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر