اداری و مالی
1394/6/12 پنجشنبه
راه اندازی پژوهشکده گیاهان دارویی توسط پیام نور
معاون عمرانی دانشگاه پیام‌نور از تلاش این دانشگاه برای راه‌اندازی پژوهشگاه گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ارتباط با سفرهای دوره‌ای در دانشگاه پیام‌نور هدف ما بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی و به سرانجام رسیدن آنهاست.

دکتر میرزا حسن حسینی افزود: هم‌اندیشی با مسئولان استانی در راستای تقویت دانشگاه پیام‌نور و بهبود کیفیت آموزشی از سایر اهداف ما به شمار می‌رود.

وی گفت: سعی ما بر این است که پروژه‌هایی که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارند راه‌اندازی شوند و در کهگیلویه و بویراحمد سه مرکز دانشگاهی استان بیشتر از ۸۰ درصد کار عمرانی آن از قبل صورت گرفته که به دنبال تکمیل آن‌ها هستیم.

حسینی تصریح کرد: با وجود تنگناهای مالی که سعی ما بر این است که در مناطق محروم پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند.

وی در ادامه گفت: از جمله برنامه‌های ما در دانشگاه پیام‌نور بعد از تحریم این است که در حوزه توریسم سرمایه‌گذاری کرده و مراکزی از دانشگاه در سطح کشور که قابلیت حضور در این بخش را دارند مانند مرکز یاسوج فعال شوند.

دکتر حسینی در همین ارتباط گفت: در نشستی که با استاندار داشتیم اعلام آمادگی کردیم که هیئت علمی و دانشجویان پیام‌نور استان وارد حوزه توریسم شوند و از فضاهایی که داریم به عنوان مکان‌های پژوهشی و رفاهی برای این کار استفاده کنیم.

وی بیان داشت: رشته‌های خوبی مانند منابع طبیعی در پیام‌نور استان وجود دارد که با توجه به شرایط کهگیلویه و بویراحمد بسیار لازم به نظر می‌رسید.

حسینی خاطرنشان کرد: درختان جنگلی این استان نه تنها در ایران بلکه در جهان کم‌نظیر هستند که به همین دلیل چنین رشته‌ای را در استان راه‌اندازی کردیم.

وی گفت: همچنین بنا داریم پژوهشگاهی در این استان در زمینه گیاهان دارویی احداث شود تا بتوانیم مشکلات گیاهی و دارویی خود را به سرانجام برسانیم.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر