اداری و مالی
1402/7/12 چهارشنبه
دانشگاه پیام نور در دولت سیزدهم
تشریح برخی از دستاوردهای معاونت حقوقی، مجلس و امور استان های دانشگاه

.

معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌ های دانشگاه پیام نور برخی از مهمترین دستاورهای این معاونت را تشریح کرد.

رشد 85 درصدی بودجه دانشگاه به نسبت سال گذشته
به گزارش روابط عمومی دکتر مجتبی سلطانی احمدی معاون حقوقی، مجلس و امور استان های دانشگاه پیام نور ضمن ارائه برخی از مهمترین دستاوردهای دانشگاه اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و با حمایت نمایندگان کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس شورای اسلامی و همکاری دیگر بخش‌ های دانشگاه، بودجه دانشگاه به نسبت سال گذشته رشد 85 درصدی داشته است.

حذف تبصره 3 ماده 95 برنامه هفتم توسعه درباره دانشگاه پیام نور
وی به برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و گفت: تبصره 3 ماده 95 برنامه هفتم توسعه درباره ایجاد محدودیت دانشگاه پیام نور با کمک و همراهی نمایندگان اعضای کمیسیون تلفیق حذف شد.

امکان ادامه تحصیل کارکنان دولت صرفاً در دانشگاه پیام نور
معاون دانشگاه پیام نور همچنین درباره برنامه هفتم توسعه افزود: در برنامه هفتم امکان ادامه تحصیل برای کارکنان دولت در صورت عدم دریافت مرخصی تحصیلی، از طریق دانشگاه پیام نور مجاز و مورد تایید دانسته شد.

جوانگرایی در انتصاب مدیران 
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های دانشگاه پیام نور به جوانگرایی مدیران دانشگاه اشاره کرد و افزود: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، مبنی ‌بر ایجاد تمدّن نوین اسلامی و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت بر جوانگرایی، دانشگاه پیام نور گام‌های مؤثری در استفاده از نیروهای جوان و جهادی برداشته و میانگین سِنی مدیران استانی را ۴ سال کاهش داده و همچنین اقداماتی در زمینه ارتقاء هرم علمی مدیران استانی خود نموده و با انتصاب مدیران با مرتبه علمی استادیار به بالا، هرم مرتبه علمی مدیران استانی را با 8% ارتقاء، از 69% به 77% رشد داده است.

ارتقاء هرم وضعیت استخدامی مدیران استانی رسمی
سلطانی احمدی ادامه داد: با عنایت به آیین‌نامه‌ها و ضوابط ابلاغی وزارت عتف و همچنین نیاز به ثبات مدیریتی از نظر وضعیت استخدامی، این دانشگاه نسبت به ارتقاء هرم وضعیت استخدامی مدیران استانی رسمی، با 12% ارتقاء، از 28% به 40% اقدام نمود که این روند در حال پیگیری بوده و همچنان ادامه دارد.

وی با تاکید بر حوزه حقوقی دانشگاه اظهار داشت: در حوزه حقوقی اقدامات زیادی صورت گرفته که برخی از مهمترین آنها شامل یکپارچه سازی قراردادهای دانشگاه در حوزه های مختلف و ابلاغ آن به استان ها جهت ایجاد وحدت رویه در تنظیم قراردادها، تشکیل تیم مشاوران حقوقی در سازمان مرکزی شامل 5 نفر از اعضای علمی متخصص و توانمند رشته حقوق و مستندسازی و تثبیت مالکیت املاک فاقد سند دانشگاه بوده است.

حضور 5 رئیس استانی زن در دانشگاه پیام نور
سلطای احمدی در پایان گفت: دانشگاه پیام نور پیشگام در عمومی‌سازی مدیریت عالی زنان در نظام آموزش عالی است و برای اولین بار شاهد حضور ۵ رییس استانی زن و تعداد قابل اعتنایی مدیر زن در سازمان مرکزی دانشگاه هستیم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر