اداری و مالی
1398/3/12 یکشنبه
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در هم اندیشی دانشگاهیان دانشگاه پیام نور رفسنجان:
دو طرح حمایتی کلان نمایندگان مجلس برای دانشگاه پیام نور/ حمایت از تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه پیام نور رفسنجان

.

نشست هم اندیشی دانشگاهیان دانشگاه پیام نور رفسنجان با حضور رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان، امام جمعه رفسنجان، نماینده مردم رفسنجان و انار و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان در محل سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: دانشگاهها در دنیا به سمت دانشگاه های نسل سوم پیش رفته اند اما در کشور ما دانشگاهها نتوانسته اند با صنعت و کارآفرینی تعامل مطلوبی داشته و از ظرفیتهای گسترده کشوربه خوبی استفاده کنند که این امر، تعداد زیاد فارغ التحصیل بیکار در جامعه را به دنبال داشته است.
احمد محمدی انارکی تأکید کرد: امروز اگر بخواهیم توسعه کشور را داشته باشیم باید دانشگاه های کارآفرین و صنعتی را داشته باشیم و دانشگاههای ما به سمت کارآفرینی بروند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دستاوردهای علمی کشور در چهل سال گذشته، خاطرنشان کرد: با وجود همه تحریم ها امروزه در تولید علم جزو رتبه های برتر در دنیا هستیم که این مهم است و اگر بخواهیم می توانیم از تحریم ها فرصت ایجاد کنیم.
محمدی انارکی ابراز داشت: ظرفیتهای فراوانی در کشور داریم و در برخی از محصولات کشاورزی رتبه اول در دنیا را داریم، که اگر دانشگاههای ما قوی نباشند قطعا به جایی نمی رسیم و امروز موفقیت در گرو علم است.
وی در این زمینه افزود: روشهای سنتی در کشاورزی جوابگو نیست و باید کشاورزی را به سمت علمی شدن پیش ببریم.
محمدی انارکی در زمینه تجهیز آزمایشگاههای دانشگاه پیام نور رفسنجان قول مساعد داد و از تصویب بودجه بند(و) و تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به عنوان دو طرح حمایتی کلان برای دانشگاه پیام نور یاد کرد .
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان نیز در این نشست اظهار کرد: در حال حاضر 1600 دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان و حدود 400 دانشجو در مرکز کشکوئیه مشغول به تحصیل می باشند که سعی داریم ظرفیت واحد کشکوئیه را افزایش دهیم.
مهرابی گوهری از تلاش جهت ایجاد رشته محل های جدید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان یاد کرد و افزود: برای افزایش رشته های جدید نیاز به یکسری زیرساختها وجود دارد و در این راستا با انتقال 10 نفر از اعضای هئیت علمی از سایر مراکز به دانشگاه پیام نور رفسنجان موافقت شده و در حال طی فرایند اداری آن است.
وی بیان کرد: ایجاد مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های حقوق، روانشناسی در دانشگاه را در دستور کار قرار داده ایم.
وی یکی از اهداف پیش رو دانشگاه را حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم و پژوهش محور عنوان و تصریح کرد: در این راستا مرکز رشد و خلاقیت در دانشگاه بزودی راه اندازی می شود و دانشجویان می توانند در این مرکز طرحهای پژوهشی خود را ارائه دهند و مسئولین نیز باید از این طرحها حمایت کنند تا دانشجویان برای ادامه کار انگیزه داشته باشند.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان راه اندازی آزمایشگاه آب و خاک و گیاه و تجهیز و بروز رسانی مجموعه آزمایشگاههای دانشگاه را نیز از دیگر تلاشها در جهت اشتغالزایی و گسترش فعالیت های پژوهشی و کمک به توسعه شهرستان اعلام کرد.
مهرابی گوهری با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه پیام نور رفسنجان جهت تحقیقات کشاورزی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، مرکز رفسنجان دارای گلخانه و مرکز پرورش ماهی است و جا دارد توسعه یابند. این مرکز بستر مناسبی برای ایجاد سایت پرورش گیاهان تزئینی و مرکز کشکوئیه بستری برای پرورش گیاهان دارویی است و نیاز است سرمایه گذار لازم را جذب کنیم تا با توجه به موقعیت منطقه این سایت را برای درآمدزایی بیشتر ایجاد کنیم.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز رفسنجان با اشاره به وجود 12 هکتار زمین حصارکشی شده متعلق به این دانشگاه، ابراز داشت: پیشنهاد شده با توجه به اینکه استان کرمان قطب انرژی خورشیدی در کشور می باشد، نیروگاه خورشیدی برای نخستین بار در کشور در دانشگاه پیام نور به ظرفیت 6 مگابایت در این محل احداث شود که طرحهای آن را هم برای درآمدزایی و هم برای اشتغالزایی آماده کرده ایم.
گفتنی است، دکتر محسن ارسلان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه نیز در این نشست با اشاره به زمینه های همکاری بین دانشگاه پیام نور و مجموعه مس سرچشمه، از حمایت از طرحهای تحقیقاتی و پژوهشی ارائه شده از طرف دانشگاه از جمله طرح تاسیس سایت گیاهان تزیینی و گیاهان دارویی و همچنین راه اندازی نیروگاه خورشیدی خبر داد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر