فرهنگی
1402/8/2 سه‌شنبه
رئیس دانشگاه پیام نور در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مطرح کرد:
مرکز مشترک مطالعات علوم انسانی – اسلامی پیام نور و حوزه علمیه راه‌اندازی شود

.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: مرکز مطالعات علوم انسانی – اسلامی می‌‌تواند با همکاری حوزه‌های علمیه در مجموعه پیام نور راه‌اندازی شود و فرصت‌های مطالعاتی را در اختیار اساتید و دانشجویان قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان قم، دکتر ابراهیم تقی‌زاده پیش در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اظهار کرد: اقدامات صهیونیست‌ها در غزه، مصداق بارز نسل‌کشی و در تعارض مستقیم با حقوق بشر حتی از همان نوع غربی است.

وی در ادامه به فعالیت‌های دانشگاه پیام نور و تحصیل 360 هزار دانشجو در مراکز مختلف آن اشاره و ابراز کرد: به این ترتیب یک سوم ظرفیت آموزش عالی دانشگاه‌های وزارت علوم، توسط پیام نور اداره می‌شود.

تقی‌زاده از فعالیت 3700 نفر عضو هیئت علمی در مجموعه پیام نور کشور خبر داد و گفت: 85 درصد از این اساتید در رشته‌های علوم انسانی و بقیه در رشته‌های علوم پایه، کشاورزی و ... فعالیت می‌کنند. 

رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه در حال حاضر هم آموزش حضوری و هم غیر حضوری در این دانشگاه وجود دارد عنوان کرد: بیشتر دانشجویان پیام نور در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند به طوری که 10 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و حدود 800 نفر هم در مقطع دکتری مشغول ادامه تحصیل هستند.

وی گفت: تعداد کادر اداری پیام نور هم هشت هزار نفر است که در واحدها و مراکز مختلف مستقر هستند.

تقی‌زاده آموزش کتاب‌محور در پیام نور را مورد توجه قرار داد و افزود: سبک آزمون‌ها هم در این دانشگاه به شیوه کنکور است به همین دلیل دانشجویان پیام نور در آزمون‌های سراسری موفقیت چشمگیری داشته و حدود 20 درصد پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد را تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: حدود 3 هزار عنوان کتاب درسی توسط بخش انتشارات دانشگاه و توسط اساتید پیام نور منتشر شده و 4 هزار عنوان کتاب غیر پیام نور هم در مراکز تدریس می‌شود.
وی به دیگر ویژگی‌های تدریس در دانشگاه پیام نور اشاره و ابراز کرد: در گذشته بیشتر دانشجویان این دانشگاه شاغل بودند ولی در حال حاضر سه چهارم دانشجویان پیام نور، جوان بوده و به تازگی دیپلم گرفته‌اند.

تقی‌زاده با بیان اینکه دانشگاه‌های پیام نور در اعتراضات و آشوب‌ها کمترین حاشیه را داشته‌اند خاطرنشان کرد: بسیج و کانون‌های علمی و فرهنگی، قرارگاه‌های متعدد فرهنگی در مراکز و استان‌های مختلف همچون راهیان نور و عتبات عالیات و برگزاری جشنواره‌های متعدد دائمی، از جمله برنامه‌های فوق برنامه در پیام نور به شمار می‌روند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر