آموزش
1402/10/20 چهارشنبه
با هدف توسعه دیپلماسی علمی و گسترش همکاری های علمی و بین المللی برگزار شد:
نشست رئیس دانشگاه پیام نور با رئیس دانشگاه UMEF سوئیس

.

نشست مشترک مجازی رئیس دانشگاه پیام نور با رئیس دانشگاه UMEF  سوئیس با حضور ژنرال احمد شاه سنگدل، مدیر امور بین‌الملل دانشگاه UMEF   سوئیس در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دکتر تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور در این نشست اظهار داشت: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور می باشد که یک سوم دانشجویان کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند و در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

وی با تاکید بر نقش دانشگاه پیام نور به عنوان هاب بین االملل افزود: دانشگاه ظرفیت بالایی برای همکاری بین المللی دارد و در گذشته نیز همکاری و تعاملاتی با برخی از دانشگاه های دنیا داشته است.

دکتر تقی زاده با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه باز آسیا بوده، اظهار داشت: بر اساس رتبه بندی های بین المللی مانند یورپ، کیو اس (QS)،  تایمز و گرین متریک این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت.

رئیس دانشگاه پیام نور درباره همکاری این دانشگاه با دانشگاه UMEF سوئیس بیان داشت: برگزاری دوره های کوتاه مدت از جمله دوره های تخصصی و مشترک برای دانشجویان که بتوانند مدارک 2 امضایی از پیام نور و دانشگاه UMEF را دریافت کنند بسیار حائز اهمیت می باشد.

همچنین پرفسور سنگدل رئیس دانشگاه UMEF سوئیس نیز در گفتگوی مجازی اظهار داشت: دانشگاه SWISS UMEF  یک دانشگاه معتبر خصوصی در کشور سوئیس است که در سال 1984 با هدف تربیت راهبرانی برای مدیریت محیط های کاری سخت، تاسیس گردید.

وی همچنین ادامه داد: این دانشگاه به سبب برخورداری از استانداردهای بالای آموزشی از سوی شورای اعتبار سنجی آموزش عالی در سوئیس مورد تایید قرار گرفت و به عنوان اولین موسسه خصوصی فدرال در سوئیس آغاز به کار کرد.

وی درباره همکاری با دانشگاه پیام نور گفت: دوره‌های رسمی در قالب طرح‌های  آموزش مشترک  (Dual degree) بین دو دانشگاه صورت گرفته و امیدواریم بزودی نتیجه آن را شاهد باشیم.

همچنین در این نشست مدیر امور بین‌الملل دانشگاه UMEF  بیان داشت: دانشگاه پیام نور دانشگاه بزرگی می باشد که زمینه و بستری های زیادی برای همکاری بین المللی دارد.

در این نشست همچنین معاون پارلمانی و معاون آموزشی به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای تعامل و همکاری بیشتر بین دو دانشگاه تاکید کردند.

لازم به ذکر است دانشگاه UMEF سوئیس ، در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته گرایش‌های مختلفی از جمله هنر، تجارت، مهندسی و فناوری، علوم بازرگانی و اقتصاد، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زیستی و طبیعی و مهندسی تکنولوژی (اطلاعات) مدیریت، مهندسی کامپیوتر(سخت افزار و نرم افزار)، روانشناسی، علوم تجارت-بانکداری، مکانیک و ده‌ها رشته و گرایش فعالیت دارد.
 

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر