اخبار
1402/2/31 یکشنبه
افتتاح کلینیک حقوقی در دانشگاه پیام نور اصفهان ؛
کلینیک حقوقی با حضور رئیس کل دادگستری استان در دانشگاه پیام نور اصفهان افتتاح شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ رئیس کل دادگستری استان، کاربردی کردن دوره‌های عمومی و تخصصی حقوق، مشاوره حقوقی و قبول وکالت در دعاوی با حضور وکلای متبحر و با تجربه مشاور در قرارداد‌های ملکی و استخدامی شرکتها، ارجاع حل و فصل و اختلاف از طریق نهاد‌های داوری به نحو سریع و مقرون به صرفه و کاربردی و ارتقا دانش حقوقی جامعه را از جمله اهداف راه اندازی این کلینیک بیان کرد.
حجت الاسلام جعفری ارتباط با دانشگاه‌ها را اولویت فعالیت‌های دادگستری دانست و گفت: کاهش جمعیت کیفری دیگر برنامه دادگستری است و جمعیت کیفری شامل افرادی که پرونده حقوقی دارند و تلاش شده زندان زدایی شود.
وی سرعت عمل دستگاه قضا برای برخورد با کارکنان و عوامل فساد زا را از همه دستگاه‌ها بیشتر دانست و گفت: دستگاه قضا بدون ملاحظه با فساد کلان و زاینده هم برخورد می‌کند بطوری که تاکنون در استان اصفهان به سه پرونده بزرگ اختلاس رسیدگی شد.
در این آیین تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه پیام نور و دستگاه قضا نیز امضا شد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان با بیان اینکه کلینیک حقوقی دانشگاه پیام‌نور به نوعی کارگاه عملی برای دانشجویان رشته حقوق است، گفت: یکی از دغدغه‌های دانشجویان رشته حقوق این است که کمتر می‌توانند در دادگاه‌ها و بین قضات حضور پیدا کرده و تجربه کسب کنند. دکتر رضا مختاری در حاشیه آئین افتتاح کلینیک حقوقی دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای سند تحول قوه قضائیه و نقش پررنگ دانشگاه‌ها در این سند، تفاهم‌نامه‌ای توسط دانشگاه پیام‌نور و دادگستری کل استان اصفهان در حوزه‌های مختلف به ویژه پیشگیری، امضا شد.
وی افزود: امیدواریم دانشگاهیان از جمله اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان در رشته‌های مرتبط در حوزه‌های مختلف به دادگستری کمک کنند و این ارتباط و تعامل دو طرفه حجم ورودی پرونده‌های قضائی را کاهش داده و شرایط بهتری را فراهم کند.
رئیس دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان تصریح کرد: پس از پیگیری‌های لازم، مجوز کلینیک حقوقی از طرف سازمان مرکزی دانشگاه پیام‌نور به دانشگاه پیام‌ نور استان اصفهان اعطا شد؛ اعضای هیئت علمی و اساتید روزهایی از هفته را در این کلینیک حضور دارند تا بتوانند پرونده‌های مختلف را بررسی و به دانشجویان، اساتید و کارمندان جامعه بیرونی خدمت کنند.
وی با اشاره به هزینه‌های در نظر گرفته شده برای تأسیس کلینیک حقوقی، ادامه داد: برای راه‌اندازی این کلینیک هزینه‌ های معنوی و کمک اساتید و دانشجویان را داشته‌ایم؛ این کلینیک به صورت خودجوش اداره می‌شود که امیدواریم فعالیت‌های مثمر ثمری داشته باشد

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر