FA    [EN]
 
 
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
برنامه های فرهنگی دانشگاه پیام نور بافق سال تحصیلی 93-92
نامگذاری چهار کلاس آموزشی به نام شهدای هسته ای
دانشگاه پیام نور مرکز بافق نیز همگام با سایر مراکز علمی کشوردرتاریخ 18/01/92 با نامگذاری چهار کلاس آموزشی به نام شهدای هسته ای از تلاشهای افتخار آفرین دانشمندان جوان ایران اسلامی تجلیل کرد.
برگزاری کرسی آزاداندیشی در دانشگاه پیام نور مرکز بافق با عنوان پیام حماسه آفرینان
در سومین جلسه کرسی آزاداندیشی درتاریخ 25/01/92که با حضور بیش از 70 دانشجو در داخل دانشگاه با عنوان پیام حماسه آفرینان برگزار شد حجه الاسلام بشکانی با اشاره به اینکه انسان با علم و استعداد خود می تواند از زمین انرژی و تمام مایحتاج خود را تامین نماید این را از نعمات الهی دانست که در وجود بشر به ودیعه گذاشته شده و یکی از نمادهای آن را انرژی هسته ای که از اورانیوم غنی شده تولید می گردد برشمردو ایران را در این زمینه بسیار موفق نشان داد .وی با بیان اینکه بیش از 35 انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران برگزار شده,این را نمود عینی دموکراسی و مردم سالاری دینی دانست.دانشجویان نیز در دو گروه موافق و منتقد به بیان نظرات خود و مسائل شایع در جامعه پرداختند .
کرسی آزاد اندیشی مورخ 25/01/92
اردوی عملی حلقه های صالحین دانشگاه پیام نور مرکز بافق برگزار شد 8/2/1392
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بافق با برنامه ریزی و همکاری واحد فرهنگی در تکمیل جلسات حلقه های صالحین اردوی عملی 8 ساعته را در روستای خوسف برگزار کرد .
در جلسات حلقه های صالحین مباحثی چون مهدویت,حجاب ,نماز و ... مطرح می شود که متناسب با نیاز نسل امروز و دانشجویان است .در پایان دوره گواهینامه برای شرکت کنندگان صادر میگردد.
برگزاری همایش مهدویت 5/2/1392
همایش مهدویت به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بافق در محل کانون شهید باهنر با حضور دانشجویان واساتید برگزارشد. دکتر علیرضا لاور معروف به “استاد لاور” با منطق بحث “بنگر بدانچه گفته می شود ، نه آنکه می گوید” ، گفتار خود را آغاز کرد.
با سنجش رأی دهیم :این متخصص جنگ نرم و فعال رسانه ای در سخنان خود با اشاره به انتخابات خردادماه عنوان کرد: باید چارچوب را بشناسیم ، بعد افراد را داخل آن بسنجیم و سپس رأی دهیم. نباید مصداقی عمل کرد.وی به این فراز از دعای افتتاح ”اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَةٍ کَریمَةٍ : تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَاَهْلَهُ ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ” اشاره کرد و گفت: به این دعا می بایست نگاه استراتژیک کرد. جنس این دعا “حرکت” است. در این فراز می گوید که شیعه نبایدبنشیند و دعاکند. درسپاهامام حسین (ع) نباشی ، حتما در سپاه یزید هستی. بی تفاوتی و منطق وسط وجود ندارد.
اعمال ما باعث ذلت نفاق شود:روانشناس و استاد دانشگاه ادامه داد: اعمال ما باید باعث ذلت نفاق و اهل آن شود. اگر دشمن از ما راضی باشد که فایده ای ندارد. منافق ، کوتوله و جلبک است و سلاح وی جهل مردم می باشد که برای مبارزه با وی تنها کافیست این سلاح را بگیرید.لاور تصریح کرد: انسان مومن باید معرفت ، بصیرت ، اخلاق و مهارت داشته باشد و با توجه به اینکه هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار است ، اگر در هر یک ضعیف هست ، باید خود را در آن زمینه تقویت کند.
امام زمان (عج) به دنبال سرباز نیست / جوان نباید سیب زمینی باشد:وی گفت: نبرد بین حزب الله و حزب شیطان ، همیشه بوده ، هست و خواهد بود. امام زمان (عج) به دنبال سرباز نیست. حضرت صاحب الزمان (عج) طراح و فرمانده می خواهد. سرباز زیاد است.این متخصص جنگ نرم در پایان خاطرنشان کرد: جوان نباید به مانند سیب زمینی که خام و بی رگ است ، باشد. جوان باید شجاع ، مودب ، انقلابی ، پویا ، آرمانخواه ، دیندار ، فعال ، منطقی باشد و در یک کلام ، جوان باید “آدم” باشد.
جلسه اداری وفرهنگی با حضور ریاست ,کارمندان و اساتید هیات علمی مورخ 10/2/1392
طی این جلسه ریاست دانشگاه با تشریح وظایف جدید پرسنل خواستار شد تا همه در انجام اموردقت نظر و تلاش کافی داشته باشند .و با بیان موارد مطرح شده و موکد در جلسات استان پیگیری کامل و دقیق کارمندان را یادآور شد. در ضمن ایشان پیشاپیش میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و روز استاد را گرامی داشت.
ریاست دانشگاه با خطاب قرار دادن بانوان کارمند گفت زنان نیمی از جمعیت هر جامعه را تشکیل می دهند که متناسب با آن نقشهای ویژه ای را ایفا می کنند و در این میان نقش زنان در جوامع مسلمان بسیار والاتر است همچنین تمام ابعاد شخصیتی حضرت زهرا می تواند یک درس باشد و زنان با الگو گرفتن از آن حضرت که نمونه کامل عفاف ,حجاب و پاکدامنی است می توانند راه رسیدن به کمال را در پیش گیرند.
میلاد محبوبه آفرینش و واسطه خلقت و قله رفیع فضائل حضرت فاطمه زهرا خجسته باد
چهارشنبه مورخ 11/2/1392 علاوه بر نصب بنر به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا و تولد حضرت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب, پخش شیرینی و شربت نیز صورت گرفت و همچنین مراسم جشن و مولودی خوانی ویژه دانشجویان و کارمندان خانم در نمازخانه دانشگاه برگزار شد که در این بین با قرعه کشی از تعدادی از دانشجویان حجاب برتر نیز تجلیل به عمل آمد.
اهداء لوح تقدیر به اساتید و همکاران خانم به مناسبت روز زن
پنجشنبه مورخ12/2/ 1392نصب بنر به مناسبت شهادت استاد مرتضی مطهری و تبریک این روز با ارسال پیامک به اساتید و حضور سرزده دانشجویان فعال بسیجی و فرهنگی به کلاسهای درس با پخش شیرینی بین دانشجویان و اهداء لوح تقدیر و شاخه گل به اساتید محترم
با توجه به تاکید استان
1- تهیه و نصب بنر فراخوان انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی و... در تاریخ 21/1/1392
2- تهیه و نصب بنرفراخوان دوم تالیف کتب درسی دانشگاه پیام نور در تاریخ 9/2/1392
3- ارسال پیامک به دانشجویان و همچنین در اختیار قرار دادن فرمهای مربوطه در خصوص انجمنهای علمی و...
دوشنبه مورخ 16/2/1392 جلسه فرهنگی داخل دانشگاه با حضور دانشجویان بسیجی و فعال فرهنگی در خصوص کرسی آزاداندیشی وفضاسازی فرهنگی در ایام امتحانات و ... در اتاق ریاست برگزار شد.
برگزاری اردوی علمی دانشجویان رشته کشاورزی دانشگاه پیام نور بافق20/2/1392
اردوی علمی دانشجویان رشته کشاورزی به همراه اساتید مربوطه به مدت 4 روز در استان البرز برگزار شد ,که بیش از 35 دانشجو از مراکز تحقیقات میوه های مناطق معتدله , بانک ژن گیاهی ایران ,سردخانه ,باغ گیاه شناسی پردیس کرج و باغ گیاهشناسی پیکان شهر بازدید به عمل آوردند . لازم به ذکر است این اردوبا نظارت کامل مسئول فرهنگی برگزار شد .
نصب پوستر های احکام دربرد دانشگاه
حدیث قدسی : ماه رجب را ریسمانی میان خود و بندگانم قرار دادم هر کس به آن چنگ زند به وصال من می رسد
یکشنبه مورخ 22/2/1392 به مناسبت آغاز ماه رجب و ولادت با سعادت امام محمد باقر (ع) علاوه بر نصب بنر و فضاسازی سایت وبرد فرهنگی دانشگاهشیرینی و شربت بین دانشجویان توزیع گردید.
چاپ بروشور به مناسبت ماه رجب و توزیع آن درمرکزاستان و بین دانشجویان و همکاران
برگزاری مسابقه تفسیر سوره حجرات در پیام نور مرکز بافق22/2/1392
به مناسبت میلاد باسعادت امام محمد باقر (ع) مسابقه تفسیر سوره حجرات در تاریخ 22/2/1392 با حضور دانشجویان دردانشگاه برگزار شد این سوره در مدینه نازل شده و 18 آیه داردکه در آن مسائل بسیار مهمى در ارتباط با شخص پیامبر و جامعه اسلامى نسبت به یکدیگر مطرح شده است. مصوب شورای فرهنگی براین است که به نفرات اول جایزه نقدی و به تمام شرکت کنندگان لوح تقدیر تعلق گیرد.
درضمن ریاست مرکز ,رابط حراست, مسئول فرهنگی به همراه دانشجویان فعال فرهنگی و مسئولین بسیج دانشجویی در کارگاه کرسی آزاداندیشی در پیام نور استان در همین تاریخ شرکت نمودند.
دوشنبه مورخ 23/2/1392 نصب بنر انتخابات
ازاین تاریخ دربین ساعات کلاس و امتحانات کلیپ های انتخاباتی موجوددرcd حماسه حضوردرسالن دانشگاه پخش خواهدشد.
24/2/1392نصب بنر و برگزاری زیارت امین الله به مناسبت شهادت امام علی النقی در پیام نور بافق
سلام خدا بر تو ای دهمین پیشوای معصوم! سلام بر درخشندگی کوکب نورانی ات که خورشید را شرمگین تابش کرد و چشمه های آفرینش را لبریز جوشش. در این روز غم بار و مصیبت زده، آتش سوگمان را مهار کن و دست مهربان و غریب نوازت را بر صفحه دل هامان بکش 0
به مناسبت شهادت امام علی النقی (ع) پس ازقرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دانشجویان مراسم زیارت امین الله توسط مداح اهل بیت شفیعی با حضور بیش از 80 دانشجو ,استاد و کارمند در داخل دانشگاه برگزار شد که در پایان مراسم پذیرایی ازحاظرین توسط دانشجویان فعال فرهنگی و بسیجی صورت گرفت.
سه شنبه مورخ 24/2/1392 کرسی آزاد اندیشی
برگزاری کرسی آزاداندیشی در پیام نور مرکز بافق با موضوع انتخابات آری یا نه
داور : حجه الاسلام علیزاده فلاح از اساتید گروه معارف
مجری : خانم اعظم دهقانزاده فعال فرهنگی وبسیجی
گروه موافق : حسین دهقان فاطمه بمانی پور
گروه مخالف : الهام کردی زینب عباسی اکرم استادی
هدف از برگزاری : 1- بالابردن دید سیاسی دانشجویان 2- آزادی بیان 3- آزادی تفکر سیاسی
کرسی مذکور بعد ازقرائت زیارت امین الله آغاز شد و با اعلام مجری و معرفی گروهها و صحبتهای آقای علیزاده فلاح رسمیت یافت .ایشان در ابتدا تذکرات لازم را به دو طرف گروه موافق و مخالف مبنی بر خارج نشدن از مدار عقل و اخلاق داده شد سپس به توافق طرفین به گروه مخالف ده دقیقه فرصت داده شد تا به بیان نظرات خود بپردازند نامبردگان دلایل مخالفت را به شرح ذیل اعلام داشتند .
1 -انسا ن ضعیف است و مادی گرا نمی تواند انتخاب خوبی داشته باشد و باید انتخابات از طریق وحی صورت پذیرد پس
ما حق انتخاب نداریم .
2 -انتخاب شوندگان به حکم طبیعت بشری گرفتار غرور و قدرت می شوند لذا انتخابات نتیجه بخش نخواهد بود.
3-از کجا معلوم به کسی که رای می دهیم تقلب نشود آنقدر هزینه صرف برگزاری انتخابات می شود در اصل بی نتیجه است.
4- اکثر کاندیدادر زمان انتخابات شعارهایی را می دهند که پس از انتخابشان همه را فراموش می نمایند.
5- رییس جمهور اصولا فراموش می کند مردم اورا انتخاب کرده اند مثلا عدم نظارت مسئولین روی وضعیت اقتصادی قشر آسیب پذیر .درست است که مقداری از گرانیها به دلیل تحریم است ولی عدم نظارت مسئولین گرانی را تشدید می کند .
سپس گروه موافق ضمن رد استدلالهای گروه مخالف بیان نمود:
1- ما الان در زمان غیبت به سر می بریم و امکان انتخابات از طریق و حی نیست لذا چاره ای جز انتخابات نمی ماند و عقلای عالم بهترین راه برای رسیدن به یک مسئول را انتخابات و استفاده از افکار همه مردم می دانند .
2- اگر من شرکت نکنم انتخابات انجام خواهد گرفت پس چرا من این حق را از خود سلب نمایم
3- انتخابات با توجه به قوانین نهادینه شده انجام می گیرد و نظر به اینکه اعضاء شعب اخذ رای از معتمدین محلی انتخاب می شوند و اعضای صندوق از خود مردم هستند و نظارت شورای نگهبان وجود دارد جایی برای تقلب وجود ندارد سپس فرصتی در اختیار شرکت کنندگان قرار داده شد تا به حمایت یکی از طرفین صحبت نمایند .
لذا آقای شکوهی به حمایت از گروه موافق صحبتهای گروه مخالف را مورد نقد و بررسی قرار داد . در آخر به هر دو گروه ده دقیقه دیگر زمان داده شد تا سخنان پایانی خود را ایراد نمایند که گروه مخالفین با بیان بعضی از ضعفهای انتخابات گذشته سخنان خود را تایید نمود و گروه موافق ضمن بیان نکات قوت انتخابات گفت نباید به خاطر ضعف دیگران در انتخابات شرکت نکرد بلکه به گفته مقام معظم رهبری باید نقاط ضعف وقوت دولتها رادرنظر بگیریم و در انتخابات بعدی مواظب باشیم افرادی را که انتخاب می کنیم نقاطضعف کمتری داشته باشند.
درانتها داورضمن تقدیروتشکر از مسئولین برگزاری کرسی ,توانایی هردوگروه را در بیان دیدگاه هایشان تحسین کرد و اظهار امیدواری نمودند که در جلسات بعدی دانشجویان با دید وسیعترو بیان بالاتری در این جلسات شرکت نمایند تا علاوه بر بالارفتن قدرت اعتماد به نفس ,دانشجویان بتوانند مشکلات خود را به راحتی بیان نمایند تا این یک نقطه شروع برای جمع بندی مشکلات جامعه و بیان راهکاربرای حل مشکلات باشند .
تصاویری از جلسه کرسی آزاداندیشی سه شنبه مورخ 24/02/1392
پنجشنبه 25/02/1392ارسال پیامک به اساتید مسئولین استان وشهرستان وکارمندان دانشگاه در خصوص یادآوری لیله الرغائب
برنامه های فرهنگی در ایام امتحانات نیمسال دوم 92-91
دوشنبه مورخ 30/2/1392 بعد از آماده سازی سالن امتحان با نصب پوسترهای برگزیده از آیات قرآن کریم و احادیث فضای معنوی و آرام بخشی برای دانشجویان ایجاد شد
سه شنبه مورخ 31/2/1392 اولین روز امتحان مصادف بود با تولد امام جواد (ع) که علاوه بر نصب بنر در نوبت های متعدد امتحان در بین دانشجویان شیرینی پخش گردید .
چهارشنبه مورخ 1/3/1392 در ساعت 14 اولین جلسه امتحان الکترونیکی مربوط به درس آمار استنباطی با حضور 21 نفر از دانشجویان رشته علوم تربیتی باتفکیک دانشجویان دختر و پسر به نحو احسن برگزار گردید .
پنجشنبه مورخ 2/3/1392 علاوه برنصب بنر به مناسبت تولد شکافنده کعبه امیرالمومنین و فتح خرمشهر در نوبت های متعدد امتحان شیرینی پخش گردید و همچنین در خصوص تولد حضرت علی (ع) برای مسئولین و کارمندان پیامک تبریک ارسال گردید.
شنبه مورخ 4/3/1392 به دلیل اینکه تولد حضرت علی (ع) مصادف با روز جمعه بود لذا با پخش شربت و شیرینی و اهداء لوح تبریک به کارمندان مرد در روز شنبه این روز عزیز را گرامی داشتیم.

یکشنبه مورخ 5/3/92 نصب بنر به مناسبت شهادت حضرت زینب (ع)
سه شنبه مورخ7/3/92 بعدازهماهنگی باریاست مرکز وحراست تصمیم گرفته شد درتاریخ 22/3/92 ساعت 18 تریبون آزاد برگزار شود .دلیل انتخاب تاریخ مذکور آماردانشجویان شرکت کننده درامتحان ساعت 30/16 دقیقه است .بنابراین بانصب اطلاعیه وچاپ برگه نظرسنجی از دانشجویان دعوت شد درتریبون آزاد شرکت نموده وباتوجه به اینکه موضوع بحث درمورد انتخابات است امیدواریم باشرکت دانشجویان بتوانیم تریبون آزاد باشکوهی برگزارنماییم تاموجب تقویت اعتماد به نفس دانشجویان گردیده ودیدسیاسی آنهاراگسترش دهد
چهارشنبه مورخ 8/3/1392 تهیه و پخش بروشور در خصوص معیارهای رئیس جمهور اصلح
مطالب بروشور برگزیده ای از بیانات و رهنمودهای رهبری در جمع دانشجویان ,بسیجیان و آحاد مردم در سالهای مختلف می باشد.
در تاریخ یادشده از مرکز استان آقایان زارع زاده ,آخوندی و عابدینی از جلسه امتحانات ساعت 11 بازدید نمودند و بروشور انتخابات به نامبردگان داده شد و آنها به خصوص آقای آخوندی مسئول بسیج اساتید و کارمندان از چاپ بروشور بسیار خرسند گردیده و با دیدن گزارشهای دیگر فرهنگی اظهار رضایت نمودند.
پنجشنبه مورخ 9/3/92 تهیه لوح تقدیر ,جوایز مسابقه تفسیر سوره حجرات ودریافت فایل انتخابات آبروی ملی ونصب پوسترمربوطه در سالن دانشگاه
شنبه مورخ 11/3/92 نصب اطلاعیه در خصوص عدم پاسخگویی کارمندان به مدت 15 قیقه در وقت اذان و نماز ,که با سخن حکیمانه لقمان مزین گردید. عمل انجام شده در بازدید مورخ 12/3/92 مورد تایید فرماندار و گروه همراهشان قرار گرفت.
یکشنبه مورخ 12/3/92 آقایان فرماندار و معاون ایشان به همراه بخشدار و رییس شورای شهر از جلسه امتحانات ساعت 16:30 که 144 نفر دانشجو به طور همزمان در جلسه امتحان الکترونیکی و کاغذی شرکت کرده بودند بازدید نمودند .
در ادامه جلسه فرهنگی اداری با حضور نامبردگان در اتاق رئیس تشکیل گردید در این جلسه ضمن تقدیر از شرکت کنندگان مسابقه تفسیر سوره حجرات لوح تقدیر و جوایز به دانشجویان و کارمندان برگزیده اهداء گردید.
دوشنبه مورخ 13/3/92 فضا سازی محوطه دانشگاه وسالن امتحانات با بنر های مختلف درخصوص رحلت حضرت امام (ره) , قیام پانزده خرداد وشهادت امام موسی کاظم(ع).
همچنین درتاریخ 13/3/92باسخنان گهر بار امام راحل درخصوص انتخابات یاد وخاطره این عزیز را گرامی داشتیم.
پنجشنبه مورخ 16/3/1392 بازدید دکتر امینی ریاست ستاد امتحانات مرکز استان از جلسه امتحان ساعت 14 ,که ایشان از نحوه برگزاری امتحان ابراز خرسندی نمودند.
باتوجه به اینکه عید بزرگ مبعث مصادف بود با روز جمعه لذا در تاریخ 16/3/92 با نصب بنر و پخش شیرینی عید مبعث را گرامی داشتیم.
یکشنبه 19/3/92 مصادف با روز آخر ماه رجب , که اقدام به تهیه بروشور نیمه اول ماه مبارک شعبان کردیم.
دوشنبه 20/3/92 علاوه بر فضاسازی سایت در خصوص حلول ماه شعبان , نصب بنر ,بروشور نیمه ی اول ماه شعبان به کلیه کاربران دیدگاه ارسال وبین دانشجویان توزیع شد.
دوست دارم که یک شب جمعه صبح گرددبه رسم خوش عهدی
ناگهان بشنوم زسمت حجاز نغمه ی دلخوش اناالمهدی
چهارشنبه مورخ 22/3/92 روز پایانی امتحانات مصادف بود با تولد خورشید امامت ,نمک تمام مجالس امام حسین (ع)لذا بانصب بنروپخش شیرینی وشربت دربین دانشجویان این روزعزیزراگرامی داشتیم.
حسن ختام امتحانات-----------------تریبون آزاد
پس از تلاش وتبلیغ در بین دانشجویان از تاریخ 7/3/92 برای بالابردن دید سیاسی اعتماد به نفس دانشجویان در ساعت 18 مورخ 22/3/92 باحضور ریاست ,حراست ,کارمندان ,حجه السلام والمسلمین اقای علیزاده فلاح,دانشجویان وخبرنگارصداوسیما ,بافق نیوزدرسالن دانشگاه جلسه تریبون آزاد بامبحث انتخابات تشکیل شد.در ابتدا آقای علیزاده ازدانشجویان خواستند بادرنظر گفتن تمام جوانب سخنان خودرابیان کنند.
داوطلب اول مشکلات اقتصادی ,گرانی وعدم ثبات درمسائل مختلف کشور برمی گرددبه اینکه سیاست دولت بویژه سیاست خارجی ما درست نبوده وباتوجه به اینکه باکشورها ی پیشرفته دنیا ارتباط نداریم مورد تحریم بوده ,لذاباید رئیس جمهور یک سیاستمدار باشد.
داوطلب دوم به گفته حضرت آقا کسی راانتخاب کنید که ضعف های دولت قبلی رانداشته باشد,بلکه نقاط قوت اوچشمگیر باشد ونبایدباکشورهای مثل آمریکا ارتباط برقرارنمایم .
داوطلب اول گفت قرارنیست هرچه بقیه می گویند قبول کنیم بلکه خواسته های معقول, مگرکشورشورای نگهبان ندارد .
داوطلب دوم ایراد کردتاامنیت وفرهنگ درست نشود سیاست واقتصاددرست نمی شود.
داوطلب سوم بیان کرد رئیس جمهور باید کسی باشد که به گفته حضرت آقا بداندنرم افزار اسلامی یعنی چه؟ ,تمدن اسلاامی یعنی چه ؟
داوطلب چهارم این چنین شروع کرد که هر کسی رای بیاورد نباید سازش کند .سازش یعنی ازنیمه راه بازگشتن .سازش یعنی اشتباه کردیم ,بایدراه راادامه داد.
یکی از حضارازوی پرسیدآخر راه کجاست ؟چه تضمینی برای تحمل مردم دارید ؟
داوطلب چهارم آنقدر مقاومت می کنیم تادشمنان خسته شوند وخون شهیدان هسته ای بهترین تضمین ماست .
درآخر آقای علیزاده بیان نمودند ماباهمه کشورها ارتباط داریم به جزآمریکاواسرائیل وهیچ کاندیدای حرف سازش ندارد فقط درشیوه 1+5 اختلاف نظر دارندوپرسیدند :
آیاانتخابات به مرحله دوم می کشد؟ که حضاردرجلسه هر کدام نظرات متفاوتی داشتندکه گفته شد.
وبامطرح کردن اینکه انتظارات شماازرئیس جمهور آینده چیست ؟ازدانشجویان خواستند نظرات خود رایبان نمایند .
داوطلب پنجم جواب داد رئیس جمهور باید ثبات سیاسی درکشور ایجاد کند وبه معقوله اشتغال بیش ازدیگران بپردازد.
داوطلب ششم گفت :باید به اقتصادجامعه سامان دهدوبداندکه به گفته امام علی (ع),اگرفقر ازدرخانه ای واردشدایمان ازدردیگرخارج می شود.
داوطلب هفتم ایراد نمود:ولایت مداربوده وبداند که این مردم هستند که اوراانتخاب نموده پس شعارهای خود رافراموش ننماید.
سوال نهایی این بود.
روز جمعه چه کسی برنده است؟
داوطلب هشتم جواب داد:هرفردی که رای می دهد ودرسرنوشت کشوروخود دخالت می کند یعنی :
همه ی مردم ایران
ودرپایان دانشگاهیان باهم یکصدا فریادزدند:
روز جمعه ایران برنده است.
پنج شنبه مورخ 22/3/92میلاد بابرکت حضرت ابوالفضل العباس علمدار کربلاوهمچنین تولدسید الساجدین حضرت زین العابدین راکه مصادف باروز جمعه 23/3/92 است بانصب بنر وپخش شیرینی اجرنهادیم.
شنبه مورخ 1/4/ 92 تهیه بروشوربه مناسبت چهاردهم ,پانزدهم وروز های آخرماه شعبان وارسال آن ازطریق سیستم به کلیه کاربران اتوماسیون وهمچنین پخش آن بین کارمندان مرکز
یک شنبه مورخ 2/4/92 علاوه برارسال اس ام اس , فضاسازی سایت ,نصب بنر ,چراغانی محوطه دانشگاه وپخش آهنگ های درخصوص امام زمان دربین کامندان نیز شیرینی پخش گردید.
برنامه های فرهنگی درخصوص ماه مبارک رمضان
یکشنبه مورخ 16/4/92 غبار روبی ازنمازخانه دانشگاه وآماده سازی فضا برای حلول ماه مبارک رمضان.
دوشنبه مورخ 17/4/92 علاوه بر نصب بنر ویادآوری روزهای پایانی ماه شعبان2 بروشوردرخصوص فضایل واعمال ماه مبارک رمضان تهیه شد.
سه شنبه مورخ 18/4/92 درآخرین روز ماه مبارک شعبان جلسه ای باحضور کلیه عوامل اجرایی کنکور سراسری دردانشگاه برگزار شددر ابتدا باقرائت قرآن کریم وتبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان توسط ریاست مرکز ,ایشان باارائه راهکارهایی مناسب جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری خواستار این شدندکه باراهنمایی دانش آموزان آماردانشجویان جدیدالورودراافزایش دهند.درآخر بااهداء لوح تقدیرازکلیه افراد سپاس گزاری گردید.درضمن بروشورهای تهیه شده دربین عوامل اجرایی پخش گردید.
سه شنبه مورخ 18/4/92درجلسه دیگری با تقدیر وتشکر ازکارمندان دانشگاه ,بروشورها دربین آنها پخش گردید.وبرای کلیه کاربران اتوماسیون اداری ازطریق دیدگاه ارسال شد.درضمن بروشورها برای حوزه علمیه نیز ارسال گردید.
پنج شنبه مورخ 20/4/92 فضا سازی سایت دانشگاه
کاش دراین ماه رمضان لایق دیدار شویم سحری بانظر لطف توبیدار شویم
شنبه مورخ22/4/92 با توجه به اینکه تولدکریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)روز 15 ماه مبارک رمضان می باشد به پیشنهاد مسئول فرهنگی مرکز ,تایید ریاست مرکز وهمکاری کلیه اساتیدوکارمندان مقرر شد بعد ازجمع آوری کمک نقدی ازکلیه افرادبرای شب 15ماه مبارک رمضان بسته های افطار ی تهیه نموده تاشایدگوشه کوچکی ازنیاز مستمندان جبران شود.
سه شنبه مورخ 1/5/92 علاوه برنصب بنر, باتوجه به اینکه شب تولد کریم اهل بیت امام حسن مجتی (ع) می باشد بسته های افطاری تهیه شده بین واجدین شرایط پخش گردید.
چهارشنبه مورخ2/5/92 تهیه وارسال بروشور شب های قدر وپخش نما هنگ به مناسبت تولد سرور جوانان اهل بهشت امام حسن مجتبی (ع)
پنج شنبه مورخ18/5/92 فضا سازی سایت دانشگاه ,ارسال پیام تبریک به کلیه کاربران اتوماسیون وارسال اس ام اس به مسئولین استان ,شهر وکارمندان .
عید صیام آمدوماه صیام رفت لطف تمام آمدوفیض تمام رفت
متن پیامک: عید فطر روز چیدن میوه های استجابت دعا مبارک باد.
آغازهفته دولت
شنبه مورخ 2/6/92 فضا سازی سایت دانشگاه و تهیه تقدیر نامه درخصوص روزکارمند به امضاءریاست استان ومرکز
.
رسول اکرم (ص) می فرمایند:زمانی که خداوندبرای بنده ای نیکی بخواهد حاجت مردم رادر دست اوقرار می دهد .
دوشنبه مورخ4/6/92 علاوه برتشکیل جلسه ای باحضور کلیه کارمندان دراتاق ریاست واهداءلوح تقدیر به آنها با ارسال پیامک تبریک به مسئولین استان ,شهر وکارمندان وارسال پیام تبریک ازطریق دیدگاه به کلیه کارمندان دانشگاه پیام نور استان یزداین روز راگرامی داشتیم.
اهداءلوح تقدیر به کارمندان مرکزبه مناسبت روزکارمند
متن پیامک:روز تجلیل ازانسانهای شایسته ای که هدفشان خدمت به مردم وکسب رضای پروردگار است مبارک باد.
متن پیام سیستم اتوماسیون : رسول اکرم (ص) می فرمایند:زمانی که خداوندبرای بنده ای نیکی بخواهد حاجت مردم رادر دست اوقرار می دهد .
(همکار گرامی خسته نباشید)
یک شنبه مورخ 10/6/92 به مناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع) علاوه برنصب بنر وفضاسازی سایت باتهیه وارسال بروشور به کلیه کاربران سیستم اتوماسیون پیام تسلیت ارسال شد.
بروشوربه مناسبت شهادت رئیس مذهب شیعه
آغاز دهه کرامت مبارک باد
شنبه مورخ 16/6/92 به مناسبت اول ذالقعده , تولد حضرت معصومه (س) وشروع دهه کرامت با فضا سازی پورتال دانشگاه ,نصب بنرو تهیه بروشور شماره یک دهه کرامت باموضوع حضرت معصومه (س) این روز عزیز را گرامی داشتیم .
تصویر گذاشته شده برروی صفحه اول پورتال بافق
دوشنبه مورخ 18/6/92 تهیه سوال مسابقه کرامت وپورتال دانشگاه جهت شرکت درمسابقه ودرآخر باارسال پیام ازطریق سیستم اتوماسیون ازکلیه کارمندان دانشگاه دعوت شد درمسابقه شرکت نمایند درضمن دانشجویان مرکز نیز با توجه به اینکه زمان انتخاب واحد بود ازمسابقه مطلع شده ودراین مسابقه شرکت نمودند.
دوشنبه مورخ 25/6/92جلسه شورای فرهنگی باحضور ریاست ,مسئول فرهنگی,مسئول بسیج وفعالین فرهنگی وبسیجی دراتاق ریاست تشکیل گردیدوپیرامون مسائل ستاد استقبال وهفته دفاع مقدس تصمیماتی گرفته شد که درصورت جلسه فرهنگی تصمیمات اتخاذ شده قید گردید.
سه شنبه مورخ 26/6/92به مناسبت تولد حضرت آمام رضا (ع)بانصب بنر ,پخش شیرینی ونماهنگ ,تهیه بروشور شماره 2 دهه کرامت وارسال آن به کلیه کاربران اتوماسیون ,ارسال پیامک وپیام تولدهشتمین اختر تابناک آسمان امامت را گرامی داشتیم .
تصویر گذاشته شده برروی صفحه اول پورتال بافق
عیدبزرگ شیعه آل پیمبر است میلاد هشتمین حج ا... اکبر است
میلادپاره تن زهرا واحمد است شمس الشموس عالم آل محمد است
پایان دهه کرامت تولد امام رضا (ع)مبارک باد.
متن پیامک : عید بزرگ شیعه آل پیمبر است میلاد هشتمین حج ا... اکبر است
متن پیام : بعد ازرکوع وسجده وبعد ازقیام ازدور هرشب دوزانومی زنم بااحترام ازدور
دستی به روی سینه ودستی به سوی تو روی لبم گل می کند آقا سلام ازدور
میلاد هشتمین اختر آسمان امامت امام رضا (ع)مبارک باد.
شنبه مورخ 30/6/92آغاز کار ستاد استقبال دانشجویان جدید الورود به همت دانشجویان بسیجی ,فعالین فرهنگی وکانون هلال احمر دانشجویی,علاوه برنصب بنر , پخش شیرینی وشربت ,تهیه وپخش بروشور جهت همراهی بادانشجویان جدید الورود مدارک آنها رااسکن نموده ودرثبت نام اینترنتی آنها راراهنمایی می کردند .
شرکت دانشجویان کانون هلال دراستقبال از دانشجویان جدید الورودوپخش فرم های عضویت دربین دانشجویان
یک شنبه مورخ 31/6/92آغاز هفته دفاع مقدس رابانصب بنر ,تهیه وپخش 2بروشور تحت عنوان های جنگ نرم و دفاع مقدس دربین کلیه دانشجویان وکاربران اتوماسیون وفضا سازی پورتال پیام نور بافق گرامی داشتیم وبه دلیل اینکه ثبت نام دانشجویان جدید الورود با هفته دفاع مقدس همزمان بود,دربین دانشجویان فرم های عضویت بسیج پخش گردید.
تصویر گذاشته شده برروی صفحه اول پورتال بافق
بروشور های تهیه شده درخصوص هفته دفاع مقدس
بنر های نصب شده به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس
دوشنبه مورخ 1/7/92 به مناسبت گرامی داشت یاد وخاطره هشت سال دفاع مقدس واحد فرهنگی ,بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بافق باهمکاری بسیج دانشجویی سپاه پاسداران بافق به مدت هفت روز درصحن امام زاده عبدا... بافق اقدام به برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس (جنگ نرم ) نمود.
براساس تقویم روز شمار هفته دفاع مقدس دوشنبه مورخ1/7/92 روز دانش پژوهی ودفاع ملی وتوجه به پدافند غیر عامل نامگذاری شده بنابراین به پیشنهاد مسئول فرهنگی وهمکاری مسئول اداری دانشگاه بامسئول پدافند غیر عامل استانداری یزد هماهنگ گردید تاکلاس مربوطه را برای کلیه همکاران دانشگاه برگزار نمایند .
براساس تقویم روز شمار هفته دفاع مقدس پنج شنبه مورخ4/7/92 روز ایثار گران وشهیدان نامگذاری شده لذا درخصوص گرامی داشت یاد شهدا ونکوداشت جانبازان ,آزادگان ساعت 5/8 صبح ریاست دانشگاه ,حراست ,مسئول اداری ,ایثارگران , روابط عمومی , عمرانی ,کاربر ارشد ,دانشجویان بسیجی ,فعالین فرهنگی به همراه مسئول فرهنگی برمزار شهدا گمنام بهشت الحسین بافق بانثار گل وگلاب وطلب مغفرت یادوخاطره این عزیزان راگرامی داشتیم .
همچنین در ساعت 10صبح پنج شنبه مورخ 4/7/92 باحضورجناب آقای دهقانزاده جانباز دلاور (ریاست بنیاد شهیدبافق)وآقای عسکریان آزاده سرافرازبه دیدار خانواده شهید ناظمی رفته واز صحبت های پدر این بزرگوا اندرز ها گرفته ایم.وازجناب آقای دهقانزاده تقدیر وتشکر به عمل آمد.
حضور ریاست ,حراست وکارمندان درمنزل پدر بزرگوار شهید دانشجو ناظمی
حضور ریاست ,حراست ,ریاست بنیاد شهید شهر بافق ,جناب آقای عسکریان وکارمندان درمنزل پدر بزرگوار شهید دانش آموز تشکری.درضمن علاوه براینکه ازپند ها ی این پدر عزیز استفاده کردیم به پای صحبت های آزاده دلاور نشستیم .
حضور ریاست ,حراست وکارمندان درمنزل پدر بزرگوار شهید دانش آموز تشکری
براساس صورتجلسه شماره 7 مقرر گردید دوشنبه های هرهفته به عنوان روز مهدویت دردانشگاه زیارت آل یاسین ,زیارت امین ا... ودعای عهد از ساعت 40/7 الی 8 صبح خوانده شود . ولی باتوجه به اینکه درماه ذی القعده قرار داریم ودراین ماه به زیارت امام رضا (ع)تاکید زیادی شده است لذا درروز دوشنبه مورخ 1/7/92 با حضور مداح اهل بیت جناب آقای مجاهد فر زیارت امام رضا(ع) درجمع کارمندان ودانشجویان مشتاق خوانده شد.
دوشنبه مورخ 1/7/92 تهیه وپخش بروشور مهدویت بین دانشجویان وارسال آن از طریق سیستم اتوماسیون به کلیه کاربران درضمن مقرر گردید هرهفته نکته های کلیدی درموردامام زمان (ع) تحت عنوان هفته های انتظار در بین دانشجویان توزیع گردد .
سه شنبه مورخ 2/7/92تشکیل شورای نماز ونیایش دانشجویی مشخص شدن اعضای شورا
1 – فاطمه بمانی پور , 2 – عاطفه ناظمی , 3 – فائزه طالعی , 4- مرضیه علی بیگی , 5 - حسین سلمانی
درضمن مشخص گردید هرچه سریعتر سایت نماز راه اندازی وکلیه برنامه های شورا به نحو احسن پیگیری شود.
پنج شنبه مورخ 4/7/92 راه اندازی سایت نماز bafgh.yazd.pnu.ac.ir
دوشنبه مورخ 8/7/92 برگزاری زیارت امین ا.... باحضور مداح اهل بیت جناب آقای باقر میدانی درجمع کارمندان ودانشجویان مرکز وذکر توسل به امام رضا (ع) به مناسبت 23 ذی القعده
سه شنبه مورخ 9/7/92 به مناسبت 25 ذی القعده (روز دحول الارض )امام جماعت مرکز بین نماز ظهر وعصر درباره این روز عزیز سخنرانی نموده وباطرح سوالاتی توجه دانشجویان رابه این روز جلب کردند.
چهارشنبه مورخ10/7/92 امام جماعت بعد از نماز با طرح سوال منظور قرآن ازاینکه می گویدتمام علوم در قرآن جمع است یعنی چه ؟
دانشجویان راتشویق نمود تااندکی دراین خصوص تامل کنند ودرپی جواب خواستار این شد تاهر روز جلسه پرسش وپاسخی درخصوص آیات قرانی برگزار شود.
چهارشنبه مورخ 10/7/92 تشکیل جلسه فرهنگی باحضور ریاست دانشگاه ,مسئول فرهنگی ,اعضاء ستاد نماز ونیایش وفعالین فرهنگی وبسیجی که مصوبات آن درصورتجلسه قید گردیده است . در ضمن درجلسه مذکور اسامی افرادی که درمسابقه کرامت شرکت نموده و پاسخ صحیح داده بودند قرعه کشی گردیدواسامی افرادذیل به قید قرعه مشخص شد.
1 – راحیل کریم زاده , 2 – سعیده گرامی مقدم , 3 – جواد غالبی
شنبه مورخ 13/7/92 ازطرف شورای نماز تحت نظر مسئول فرهنگی کارتخوان های بک دقیقه مطالعه تهیه ودرمکان های که محل تجمع دانشجویان است گذاشته شد.
یک شنبه مورخ 14/7/92 به مناسبت شهادت امام جواد (ع) علاوه برنصب بنر , امام جماعت مرکز دربین دونماز ازفضایل وخصوصیات اخلاقی جواد الائمه (ع)نکته های بیان نمودندوبانوحه سرایی فضای معنوی رابه وجود آوردند.
دوشنبه مورخ 15/7/92 درسالروز ازدواج حضرت علی (ع)وحضرت فاطمه (س) مراسم جشنی بامولودی سرایی مداح اهل بیت استاد گرامی آقای مجاهدفر درساعت 30/9 درسالن دانشگاه برپا گردید در ضمن باپهن کردن سفره عقده معنوی به کمک دانشجویان فعال بسیجی وفرهنگی سالن دانشگاه آذین بندی گردیدودرآخرباپخش شیرینی وشکلات دربین دانشجویان این روزعزیز راگرامی داشتیم .
دوشنبه مورخ 15/7/92 سخنرانی امام جماعت در خصوص خمس وبیان احادیثی از امام جواد (ع)وامام زمان (ع)
دوشنه مورخ 15/7/92 نصب بنر حجاب درقسمت ورودی درب دانشگاه
سه شنبه مورخ 16/7/92 نظر به احساس نیاز دانشجویان ودرک وسیعتر از مسائل مختلف اعتقادی ,فرهنگی ,مذهبی و.... ووجود پاره ای ازافکار بیگاه پرستی این مرکز درنظر دارد بابرگزاری حلقه های دوستانه صالحین بیش از بیش درکنار دانشجویان بوده ودر هرجلسه علاوه برصحبت درباره یکی ازچهارده معصوم درباره مسائل ومشکلات روزمره دانشجویان خواهربحث وگفتگو شود. لذا اولین جلسه حلقه های صالحین با حضور دانشجویان ,مسئول فرهنگی ودانشجوی فعال خانم ناظمی ,درجمع دانشجویان برگزار شد.
یک شنبه مورخ 21/7/92 نصب بنر به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع)
دوشنبه مورخ 22/7/92 خواندن زیارت آل یاسین توسط مداح اهل باقرمیدانی ساعت45/7 صبح وقرانت دعای فرج به صورت دسته جمعی
سه شنبه مورخ 23/7/92 به مناسبت روزعرفه پخش نماهنگ ,نصب بنر وبعد ازنماز ظهر وعصر سخنرانی امام جماعت درخصوص روز عرفه و خواندن فرازهای ازدعای عرفه ومداحی توسط مداح اهل بیت آقای لواسانی , ارسال پیام ازطریق سیستم اتوماسیون به کلیه کاربران ودرآخرپذیرایی ازشرکت کنندگان
سخنرانی امام جماعت به مناسبت روز عرفه
متن پیام : امروز پنجره های رحمت به بهانه ای دیگرگشوده می شوند وعاشقانه می سرایند : این التوابین
مداحی وقرائت دعای عرفه
سه شنبه مورخ 23/7/92 به مناسبت عیدسعید قربان علاوه بر نصب بنر, بروشور عید قربان تهیه وبین دانشجویان وکلیه کاربران سیستم توزیع گردید.
جمعه مورخ 26/7/92 برگزاری اردوی توجیهی وکوهنوردی به مناسبت روز تربیت بدنی برای دانشجویان جدید الوروددرروستای شادکام
دراین اردو بعد ازکوهنوردی به همراه دانشجویان ,مسئول فرهنگی ,مسئول اداری وکارشناس رشته های روانشناسی ,علوم تربیتی , مشاوره ,کامپیوتر وادبیات فارسی درمسجد روستابه امامت حاج آقا هاشمی نماز جماعت برگزار گردید در مسجد حلقه های صالحین با حضور ریاست ,امام جماعت ,کارمند ان ودانشجویان باهمکاری دانشجویان بسیجی تشکیل گردید .
برگزاری دومین حلقه های صالحین دراردوی توجیهی روستای شادکام
دوشنبه مورخ 29/7/92به مناسبت تولد دهمین اختر آسمان امامت وولایت امام هادی (ع) علاوه برنصب بنر وپخش شیرینی مراسم پرفیض زیارت آل یاسین درساعت 40/7 صبح برگزار گردید ومداح اهل بیت بامولودی خوانی تولد این عزیزراگرامی داشتیم .
دوشنبه مورخ 29/7/92 از طرف کانون مهدویت باهمکاری واحد فرهنگی درخصوص هفته های انتظلر بروشور تهیه گردیدودربین دانشجویان توزیع گردید.
دوشنبه مورخ 29/7/92 کارگاه مهارت های زندگی تحت عنوان روابط بین فردی برای دانشجویان جدید الورود به همراه والدین ساعت 12 در دانشگاه باحضور استاد غلامزاده برگزار گردید .
سه شنبه مورخ 30/7/92به روز رسانی برد شورای نماز ونیایش
مراسم جشن عید غدیر
چهار شنبه مورخ 1/8/92 به مناسبت عید غدیر علاوه برنصب بنروپخش نماهنگ درساعت 15/9 صبح درسالن دانشگاه جشن دانشجویی زیبایی برگزار شد مراسم جشن به شرح ذیل می باشد
1 - مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت جناب آقای دهقانزاده
2 – سخنرانی توسط حجه الاسلام جناب آقای جیحانی
3 – قرائت صیغه عقد اخوت وتوضیح درموردعقد اخوت
4 – مراسم تجلیل وتشکر از سادات (اساتید وکارمندان )
5 – مراسم تجلیل ازدانشجویان فعال فرهنگی که درکرسی های آزاد اندیشی وتریبون آزاد شرکت کردند .
مراسم تجلیل از سادات ودانشجویان فعال فرهنگی
چهارشنبه مورخ 1/8/92بعد ازنماز ظهر وعصر امام جماعت در مورد غدیر صحبت نمودند وسوالات مسابقه غدیر راکه توسط واحد فرهنگی طراحی شد بود خواندند ودانشجویان راتشویق نمودند تابه سوالات جواب بدهند بنابراین مقرر شد هرکس به پنج سوال از هشت سوال جواب دهد به قید قرعه به آنها جوایزی اهدا گردد .
دوشنبه مورخ 6/8/92ساعت 45/7 صبح به مناسبت هفته های انتظار توسط مداح اهل بیت آقای باقرمیدانی زیارت آل یا سین خوانده شد .
چهارشنبه مورخ 8/8/92به مناسبت بزرگداشت اهل بیت پیامبر (ص) و روز مباهله مراسم ذیل در دانشگاه برگزار شد .
1 - تشکیل حلقه های صالحین و نشست دانشجویان خانم بامسئول فرهنگی مرکز ویکی ازفعالین فرهنگی وبسیجی
موضوع حلقه :
الف ) جمع بندی مطالب گفته شده درحلقه قبلی درمورد حضرت فاطمه (س)
ب ) شروع مطالب جدید درفضیلت حضرت علی(ع)
ج ) بیان داستان روز 24 ذی الحجه
چهارشنبه مورخ 8/8/92 2 - به مناسبت روز مباهله بعد نماز ظهر و عصرامام جماعت درباره این روز صحبت نمودند وسپس به تفسیر آیه 61 سوره آل عمران که درخصوص این روز نازل شده است پرداختند وهمچنین بیان شداین آیه می تواند جواب قاطعی به اهل تسنن باشد که اهل بیت پیامبر رایاران ونزدیکان پیامبر می دانند .
پنج شنبه مورخ 9/8/92 برگزاری جلسه باحضور ریاست دانشگاه ,مسئول بسیج دانشجویی سپاه پاسداران , مسئول فرهنگی , مسئول بسیج دانشجویی خواهران وبرادران ودانشجویان بسیجی فعال دراتاق ریاست درضمن بعد ازتقدیر وتشکر ازدانشجویان فعال از آنها خواسته شد مانند قبل باپشتکار وتلاش درکلیه زمینه درخشان باشند.
با توجه به اینکه پنج شنبه مورخ 9/8/92 به عنوان روز خانواده درتقویم شمسی رقم خورده است لذا بعد ازهماهنگی باکارمندان وتعیین وقت آزاد آنها مقرر شد یک شنبه مورخ 12/8/92 به پاس داشت این روز کلیه کارمندان به همراه خانواده های محترم درگردش تفریحی درریگهای حسن آباد شرکت نمایند .
دوشنبه مورخ 13/8/92 برگزاری زیارت آل یاسین درآخرین روز ماه ذی الحجه توسط مداح اهل بیت استادگرامی آقای مجاهدفرسعت 45/7 صبح
دوشنبه مورخ 13/8/92 شرکت درراهپیمایی یوم ا... 13آبان به همراه حراست , تعدادی ازکارمندان ودانشجویان بسیجی
دوشنه مورخ 13/8/ 92 باتوجه به آخرین روز ماه ذی الحجه , موضوع بحث حلقه های صالحین این ماه بیان گوشه ای ازفضایل اخلاقی وزندگی سراسر نورامام حسین (ع) وخواندن زیارت عاشورا
دوشنبه مورخ 13/8/92فضاسازی پورتال وسالن دانشگاه به مناسبت آغاز ماه محرم
زینب جان
شرمنده ایم که بهای حسینی شدن ما« بیحسین» شدن توبود
وشرمنده تر آن که تو« بی حسین » شدی وما حسینی نشدیم .
برنامه های فرهنگی ایام محرم مرکز بافق
پرسیدم از هلال چرا قامتت خم است ؟ آهی کشید و گفت ماه محرم است...

سه شنبه مورخ 14/8/92 خواندن زیارت عاشورا درساعت 45/7صبح ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
سه شنبه مورخ 14/8/92 تشکیل جلسه فرهنگی ,اداری وآموزشی باحضورکلیه کارمندان دراتاق ریاست که مقرر گردید زیارت عاشورا دردهه اول عاشورا درساعت 45/7 صبح برگزار گردد درضمن کارمندان دانشگاه متقبل شدند که هرروز بانی برگزاری زیارت عاشورا شوند. توضیحاتی نیزدرخصوص اردو مشهد داده شد .
سه شنبه مورخ 14/8/92 تشکیل حلقه های صالحین از طرف کانون مهدویت درنماز خانه دانشگاه با نظارت واحد فرهنگی
موضوع بحث : چگونه یار امام زمان باشیم
\
چهارشنبه مورخ 15/8/92 برگزاری زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
پنج شنبه مورخ 16/8/92 برگزاری زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
شنبه مورخ 18/8/92 برگزاری زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
یکشنبه مورخ 19/8/92 برگزاری زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
دوشنبه مورخ 20/8/92 برگزاری زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
سه شنبه مورخ 21/8/92 برگزاری زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی
چهارشنبه مورخ 22/8/92 ارسال پیامک به کلیه کارمندان ,مسئولین استان ومسئولین شهر
متن پیامک : کربلا لبریز عطریاس شد نوبت جانبازی عباس شد
پنجشنبه مورخ 23/8/92 ارسال پیامک به کلیه کارمندان ,مسئولین استان ومسئولین شهر
متن پیامک : ماه اشک های بی اختیار , ماه غم بار اسیران , ماه فریاد های خونین وماه طنین موید صحرای عشق , برشما عاشوراییان تسلیت باد.
شنبه مورخ 25/8/ 92 نصب بنر وبرگزاری زیارت عاشورا توسطآقای غلامی حراست دانشگاه و مداح اهل بیت آقای ناظمی نارگانی ساعت 45/7 صح به همراه پذیرایی به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)
یک شنبه مورخ26/8/92 برگزاری زیارت عاشورا به مناسبت روز سوم شهادت حضرت سید الشهدا ساعت 45/7 توسط آقای غلامی به همراه پذیرایی
دوشنبه مورخ 27/8/92 به مناسبت هفته های انتظار قرائت زیارت آل یاسین توسط آقای غلامی حراست دانشگاه به همراه پذیرایی
دوشنبه مورخ 27/8/92 خواندن زیارت عاشورا درحلقه های صالحین وبیان بعضی ازمطالب کتاب علل شرایع شیخ صدوق
چهارشنبه مورخ 29/8/92 اعزام دواتوبوس ازدانشجویان بسیجی ,فعالین فرهنگی و فعالین علمی به همراهی تعدادی ازکارمندان به مشهد مقدس
چهار شنبه 29/8/92 تشکیل کانون قرآن وعترت ومشخص شدن اعضای کانون
1 – آقای حسین سلمانی 2 – خانم اکرم استادی 3 – خانم رقیه کارگران
دوشنبه مورخ 4/9/92 چاپ ونصب بنر ارسالی , تشکیل غرفه وارائه خدمات کامپیوتری به دانشجویان درخصوص ثبت نام هیجدهمین دوره مسابقات قرآن وعترت به همراه پذیرایی وپخش نماهنگ
دوشنبه مورخ 11/9/92 به مناسبت هفته های انتظار برگزاری زیارت آل یاسین با مداحی مداح اهل بیت جناب آقای مجاهد فر به همراه پذیرایی
دوشنبه مورخ 11/9/92 درحلقه صالحین این هفته در مورد زندگی نامه امام سجاد (ع) بحث گردید وپرسش سوالاتی چون چرا حضرت رسول اکرم (ص)پسر ندارند ؟وچرا امام علی (ع) اولین کسی است که وارد بهشتت می شوند ؟
چهارشنبه مورخ 13/9/92 شرکت درجلسه فرهنگی وکارگاه آموزش انجمن های علمی به همراه دبیر انجمن رویش
مراسم بزرگداشت روز دانشجو
شنبه مورخ 16/9/92 به مناسبت روز دانشجو علاوه برفضا سازی پورتال دانشگاه ,سالن وکلاس ها, پذیرایی برای دانشجویان بروشور تهیه ودربین آنهاپخش گردید درضمن بااساتید صحبت شد که هرکدام بابیان سوال ذیل دربین دانشجویان هر کلاس مسابقه برگزار نمایند وازهر کلاس یک دانشجو که به سوال جامع ترین جواب رابدهدبه واحد فرهنگی معرفی گردد. سپس ازبین دانشجویان معرفی شده ازطرف اساتید آقای محسن دهقان دانشجوی رشته مدیریت دولتی به قید قرعه مشخص گردیدواز وی بااهداء لوح تقدیر وجایزه مختصری قدردانی گردید.
علت نامگذاری 16 آذر ماه به روز دانشجو درتقویم رسمی کشورچیست ؟
فضاسازی پورتال دانشگاه
فضاسازی سالن و محوطه دانشگاه
فضا سازی کلاس های آموزشی

بروشور تهیه شده به مناسبت روز دانشجو
سخنرانی سرهنگ باقیان فرمانده سپاه پاسداران اسلامی بافق درخصوص روز دانشجو
واینکه دانشجوی بابصیرت چه کسیست ؟
یک شنبه مورخ 17/9/92 به مناسبت شهادت ناز دانه امام حسین حضرت رقیه (س) به کمک بسیج دانشجویی وشورای نماز علاوه برنصب بنر وپخش مارش عزا سفره حضرت رقیه (س) پهن گردید درضمن کلیهه هزینه های این مراسم ازنذورات کارمندان ودانشجویان تامین گردید.
1 – همکاری دانشجویان درپهن کردن سفره حضرت رقیه (س)
2 - برگزاری نماز ظهر وعصر درسالن دانشگاه باحضور سرهنگ باقیان فرمانده سپاه پاسداران شهرستان بافق
3 – اجرای دکلمه حضرت رقیه (س) توسط نونهال عزیز خانم رقیه خواجه رحیمی
4 – مداحی ونوحه سرایی به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س) توسط مداح اهل بیت آقای باقر میدانی
5 - سخنرانی سرهنگ باقیان فرمانده سپاه پاسداران اسلامی بافق درخصوص فرهنگ عاشورا ,مهدویت وولایت فقیه به عنوان سه بازوی مهم درحفظ عظمت ایران اسلامی وروز دانشجو
بازهم دوشنبه وبوی یوسف زهرا (ع)
دوشنبه مورخ 18/9/92 واین آخرین دوشنبه ترم جاری بود که باحضور دانشجویان وکارمندان دانشگاه زیارت آل یاسین به مناسبت هفته های انتظار توسط مداح اهل بیت جناب آقای مجاهدفر قرائت گردید .وبرای سه ساله امام حسین (ع) نوحه سرایی گردید.
دوشنبه مورخ 18/9/92 بیان وقایع عصر عاشورا ,اسارت حضرت زینب (س) ومصیبت های حضرت رقیه (س) درخرابه شامدرحلقه های صالحین این هفته وپرسش این سوال که چراچهار عضو خود راوضو می دهیم ؟ (کتاب علل شرایع شیخ صدوق)
سه شنبه مورخ 19/9/92 به مناست تولد باب الحوائج امام موسی کاظم (ع) علاوه برنصب بنر پخش شیرینی ازطرف کانون مهدویت به همراهی واحد فرهنگی دانشگاه مسابقه حفظ وقرائت زیارت آل یاسین ودعای عهد با حضور 10 شرکت کننده برگزار گردید . وبعد ازبرگزاری مسابقه مقرر شد از دونفر برتر درمراسم آینده تجلیل گردد .
چهارشنبه مورخ 20/9/92 با توجه به اینکه از قبل اعلام گردیده بو د آخرین مهلت ثبت نام در هیجدهمین دوره مسابقات قرآن وعترت است تعداد ازدانشجویان وکارمندان جهت ثبت نام به واحد فرهنگی دانشگاه مراجعه نمودند .
یک شنبه مورخ 24/9/92 برگزاری مرحله مقدماتی مسابقه حماسه حسینی دربین دانشجویان
سه شنبه مورخ 26/9/92 برگزاری مرحله نهایی مسابقه حماسه حسینی دربین اساتید ,کارمندان ودانشجویان
چهارشنبه مورخ 27/9/92 به مناسبت روزوحدت حوزه ودانشگاه دیدارریاست وتعدادی ازکارمندان واساتید با امام جمعه شهر
چهارشنبه مورخ 27/9/92ایراد بیانیه وارسال آن به سایت های مختلف شهر وروزنامه امین بافق به مناسبت روز وحدت حوزه ودانشگاه
پنج شنبه مورخ 28/9/92 فضا سازی سالن امتحانات با آیات قرآن , احادیث وجملاتی درمورد نماز وحجاب
یک شنبه مورخ 1/10/92 نصب بنربه مناسبت اربعین حسینی
دوشنبه مورخ 9/10/92 به مناسبت گرامیداشت روز بصیرت وهوشیاری مردم ایران ,روز تجدید دوباره بارهبری انقلاب برنامه های فرهنگی ذیل انجام شد.
1 - فضا سازی پورتال دانشگاهومحوطه دانشگاه
2 - تهیه وتوزیع بروشور درخصوص نهم دی ماه دربین دانشجویا ن وارسال ازطریق سیستم اتوماسیون
3 - شرکت درمراسم سخنراانی حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای مدرسی که درحسینیه امام زاده عبدالله بافق , به همراه ریاست ,حراست وتعدای ازدانشجویان فعال بسیجی وفرهنگی
سه شنبه و چهارشنبه شنبه مورخ 10/10/92 لغایت 11/10/92 نصب بنربه مناسبت رحلت حضرت رسول (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)
پنج شنبه مورخ 19/10/92 نصب بنر به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع)
شنبه مورخ 21/10/92 آغاز امامت امام زمان (ع)
1 – برگزاری مسابقه اینترنتی همراه باامام زمان (ع) درپورتال بافق
2 - پیام تبریک ازطریق سیستم دیدگاه به کلیه کاربران سیستم ارسال گردید وازکلیه همکاران دعوت به شرکت درمسابقه شد.
مهدیا , هرطرفی درطلبت رو کردم هرچه گل بود به عشق رخ تو بوکردم
آفتابا , به سرشیعه دل خسته بتاب تانگویند که بیهوده هیاهو کردم
امام امام زمان (ع) مبارک باد
3 - فضا سازی مجازی , نصب بنر ,پخش شیرینی
4 - برگزاری حلقه صالحین درخصوص مهدویت درجمع دانشجویان باحضور حجه الاسلام والمسلمین آقای هاشمی به همراه ریاست وتعدادی ازکارمندان
یک شنبه مورخ 29/10/92 ولادت حضرت رسول (ص ) وامام جعفر صادق (ع)
1 – نصب بنروپخش شیرینی
2 - برگزاری حلقه های صالحین درجمع دانشجویان باحضور حاج آقای هاشمی ,ریاست دانشگاه ,حراست وجمعی ازکارمندان
چهارشنبه وپنج شنبه مورخ 2/11/93 الی 3/11/ 93
برگزاری مرحله مقدماتی بخش شفاهی هیجدهمین دوره مسابقات قرآن وعترت که نتایج آن به شرح ذیل می باشد.
سه شنبه مورخ 8/11/92 جلسه ستادبرگزاری ایام ا... دهه فجر به همراه جلسه اداری دانشگاه
پنج شنبه مورخ 10/11/92 آماده سازی محوطه وسالن دانشگاه برای بزرگداشت دهه مبارک فجر
ازتاریخ 12/11/92 لغایت 21/12/92 برگزاری حلقه های صالحین کارمندان دربین نماز ظهر وعصر باسرگروهی حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای قا سمی
موضوع : انقلاب وامام خمینی (ره)
دوشنبه مورخ14/11/92چاپ بروشور دهه فجر وارسال ازطریق اتوماسون اداری به کلیه کاربران
شنبه مورخ 19/11/92 به مناسبت ولادت امام حسن عسکری (ع)
1 - علاوه برنصب بنر ازاساتید ارجمند خانمهااعظم ابراهیمی ,طیبه غلامزاده ,طیبه جمالی به دلیل تحقیق وپژوهش ایشان درخصوص نماز وتعدادی از دانشجویان که پروژه تحصیلی خودراتحت عنوان نمازقرار داده بودند تقدیر وتشکر شد .
2 - قرعه کشی اسامی برندگان مسابقه همراه با امام زمان(عج)
دو شنبه مورخ21/11/92 به مناسبت وفات حضرت معصومه (س) ونامگذاری این روز به نام روز منزلت زن علاوه برنصببنر از اساتید ارجمند خانمها ابراهیمی ,غلامزاده وطیبه جمالی به دلیل تحقیق وپژوهش ایشان درخصوص دیدگاه حضرت امام (ره)نسبت به نقش زن ومادر تقدیر وتشکر به عمل آمد.
سه شنبه مورخ 22/11/1292 شرکت درراهپیمایی بزرگ 22 بهمن به همراه ریاست ,حراست ,تعدادی ازکارمندان ودانشجویان
برگزاری همایش بسیج دانشجوی دانشگاه های پیام نور کل استان یزد
از تاریخ 23/11/92 لغایت 25/11/92 بسیج دانشجویی کل استان به همراه پیام نور بافق درسالن همایش های دانشگاه آزاد ,همایش چمران 2 رابرگزار نمود.
نمایشگاه کتاب
ازتاریخ 29/11/92 لغایت 5/12/92 دانشگاه پیام نوربافق به همت بسیج دانشجویی درمحل کتابخانه دانشگاه اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب نمود. تعداد کتاب های موجود درنمایشگاه درحدود 400 جلد که اکثریت کتب باموضوعات فرهنگی ,اجتماعی ,روانشناسی ودفاع مقدس درمعرض دید دانشجویان قرار گرفته است .
کارگاه آموزشی
سه شنبه مورخ 6/12/92 کارگاه آموزشی باحضور استادسرکار خانم ابراهیمی باعنوان تساوی حقوق زن ومرد بله یاخیر , دردانشگاه برگزار گردید. وبا استقبال دانشجویان مواجه شد. پس از بررسی تفاوتهای زن ومرد ازنظر جسمانی ,روانی وحقوقی بیان شد در اسلام حقوق زن ومرد برابر است ولی مشابه نیست وگفته شددربرابرهرحقی تکلیف نیز ایجاد می گردد لذا عدم تشابه حقوق زن ومرد ازآن منشاء می گیرد .درضمن درخصوص موارد ذیل نیز بحث وگفتگوشد .
1 – دیه 2 – ارث 3 – تنبیه زوجه 4 – قضاوت
سه شنبه مورخ 6/12/92 برگزاری اولین جلسه حلقه های صالحین از طرف کانون مهدویت درنیمسال دوم 93-92
چهارشنبه مورخ 7/12/92 اولین جلسه حلقه های صالحین ویژه اساتید ,کارکنان ودانشگاهیان باحضورخانواده های ایشان وبا سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین هاشمی درمحل دانشگاه پیام نور بافق برگزار شد. دراین جلسه ضمن بیان نکات اخلاقی وتربیتی ,نظرات وپیشنهادات اعضاءبیان وجمع بندی گردید.
پنج شنبه مورخ 15/12/92:بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور در صحن متبرک امامزاده عبد ا... شهرستان بافق بعد نماز مغرب وعشاء اقدام به برگزاری جشن میلاد بانوی صبر واستقامت حضرت زینب (س) نمود. حضور آحاد مردم به همراه دانشجویان زینت بخش مجلس بود .
یک شنبه مورخ 19/12/92 به مناسبت هفته منابع طبیعی ازطرف اداره منابع طبیعی شهرستان بافق مسابقه دومینو برگزارگردیدوگروه دانشجویان مرکزبافق حائز مقام برتر شدند. گروه دانشجویان دانشگاه پیام نور بافق به کوشش واحد فرهنگی درمسابقه دومینوکه در سطح شهر برگزار می گردید شرکت نمودند وباارائه طرح برتر وشروع متفاوت نسبت به دیگر گروه هادر صدر گروه های دیگر قرار گرفتند .
براساس تفاهم نامه بین دانشگاه پیام نور کشور وستاد مبارزه با موادمخدروبرای تحکیم وثبات روحی وروانی خانواده کارگاه آموزشی باعنوان روشهای پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور رئیس پلیس موادمخدر شهرستان بافق برای کلیه دانشجویان بخصوص جدیدالوروددرتارخ های ذیل برگزار می گردد. با توجه به اینکه جلسه مذکور مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت, مقررگردید تا هماهنگی های لازم جهت تشکیل اینچنین کارگاه هایی در سال 1393به همت واحد فرهنگی دانشگاه صورت پذیرد.
1 آشنایی باانواع مواد مخدر مورخ 26/12/92