آموزش
1398/4/4 سه‌شنبه
رئیس دانشگاه پیام نور خبر داد:
رئیس دانشگاه پیام نور خبر داد: فعالیت مجدد نمایندگی های بین الملل غیرفعال دانشگاه /تحصیل بیش از 3 هزار دانشجو در مراکز بین الملل دانشگاه پیام نور
فعالیت مجدد نمایندگی های بین الملل غیرفعال دانشگاه /تحصیل بیش از 3 هزار دانشجو در مراکز بین الملل دانشگاه پیام نور
دکتر محمدرضا زمانی از افزایش تعداد مراکز و نمایندگی های بین الملل دانشگاه پیام نور در دیگر کشورها خبر داد و گفت: با افزایش تعداد مراکز و نمایندگی های دانشگاه پیام نور اکنون این دانشگاه در بیش از 40 مرکز و نمایندگی مستقر در دیگر کشورها مشغول ارائه خدمات آموزشی به بیش از 3 هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور افزود: فعالیت مراکز برون مرزی در راستای تحقق وظایف تعریف شده در اساسنامه دانشگاه و نیز تکالیف مندرج در برنامه ششم توسعه مبنی بر تبدیل دانشگاه پیام نور به هاب بین الملل آموزش از دور صورت می گیرد. در این راستا در دو سال گذشته، علاوه بر نمایندگی های قبلی دانشگاه در خارج از کشور، نمایندگی های جدیدی در کشورهای انگلستان، چین، اوکراین، لبنان، سوریه، کره جنوبی، اتریش، ژاپن، اقلیم کردستان عراق، کانادا، جمهوری خودمختارنخجوان، گرجستان(باتومی)، قبرس و اسلوانی نیز راه اندازی شده اند.

- فعالیت مجدد نمایندگی های بین الملل غیرفعال دانشگاه پیام نور

وی با اشاره به فعالیت دوباره برخی نمایندگی های غیرفعال این دانشگاه افزود:  فعالیت نمایندگی های دانشگاه پیام نور در جمهوری آذربایجان(باکو)، عمان، هندوستان و ترکیه نیز که مدتی با رکود مواجه شده بود،  مجددا آغاز شده و اقدام به ارائه خدمات آموزشی به علاقه مندان تحصیل در این کشورها کرده اند.

- تنوع خدمات آموزشی با رعایت کیفیت و استانداردهای آموزشی

دکتر زمانی گسترش روزافزون فعالیت دانشگاه پیام نور در حوزه بین الملل را ماموریت ویژه این دانشگاه در راستای مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و هیات امنا دانست و افزود: با توجه به تعیین دانشگاه پیام نور به عنوان متولی آموزش از دور، تلاش می شود خدمات متنوع و جذاب منطبق با استانداردهای آموزشی،  با بهره گیری از آموزش های ترکیبی، اساتید برجسته، محتوای آموزشی نوشتاری، دیداری و شنیداری و آزمون های آنلاین، به دانشجویان در اقصی نقاط دنیا ارائه شود.

- موافقت هیات امنا با ایجاد مراکز و نمایندگی های جدید دانشگاه در برخی کشورها

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین با اشاره به سیاست های کلی برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر لزوم گسترش دیپلماسی علمی در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم،  ازمصوبه آخرین جلسه هیات امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر ایجاد مراکز و نمایندگی های جدید دانشگاه در کشور ارمنستان(ایروان)، واحد اقلیم کردستان عراق( در دو شهر اربیل و سلیمانیه) و کشور افغانستان(شهرهای هرات و مزارشریف) خبر داد.

- برگزاری دوره های مشترک تحصیلی و کوتاه مدت در حوزه بین الملل

وی برگزاری دوره های مشترک تحصیلی و کوتاه مدت را از دیگر برنامه های دانشگاه پیام نور در حوزه بین الملل عنوان کرد و افزود: در این راستا، مذاکراتی به منظور برگزاری دوره های مشترک تحصیلی با برخی دانشگاه های معتبر خارجی انجام شده است. همچنین تفاهم نامه های اولیه به امضای طرفین رسیده  که مطابق آن،  در حال اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی هستیم.
دکتر زمانی افزود: برگزاری دوره های کوتاه مدت در حوزه برون مرزی نیز مورد توجه جدی قرار گرفته و در حال برنامه ریزی به منظور برگزاری برخی دوره ها در حوزه امور حقوقی برای ایرانیان خارج از کشور هستیم.

- اخذ مجوز پذیرش دانشجوی بین المل (غیرایرانی) شهریه پرداز در داخل کشور

وی در پایان از موافقت وزارت علوم، برای صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین الملل(غیرایرانی) شهریه پرداز دربرخی مراکز دانشگاه در داخل کشور خبر داد و  اظهار داشت:  این مجوز در حال حاضر برای دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب صادر شده و این مرکز از ابتدای سال تحصیلی 98-99 در تمامی رشته های دایر در دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجوی بین الملل شهریه پرداز جذب خواهد کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور تصریح کرد: رایزنی با مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت متبوع به منظور اخذ مجوز پذیرش اینگونه دانشجویان در سایر مراکز دانشگاهی داخل کشور که امکانات آموزشی و پژوهشی استاندارد را داشته و امکان ارائه خوابگاه و تسهیلات رفاهی مناسب به دانشجوی بین المللی را دارند، در دست انجام است.

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir