اخبار
1397/7/16 دوشنبه
رئیس فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی در مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی:
ورزش بهترین ابزار توسعه رفاه، آسایش جسمی، روانی و اجتماعی
محمدرضا دهخدا با اشاره به شعار فیزو مبنی بر اینکه دانشجویان قهرمان ورزشکار مدیران موفق آینده هستند، گفت: ورزش بهترین ابزار برای دستیابی به رفاه، آسایش جسمی، روانی و اجتماعی است.
رئیس فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی در مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی که امروز به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: متاسفانه امروز، تمام دغدغه مدیران و خانواده ها در کشور تامین آموزش مورد نیاز فرزندان برای دستیابی به آینده ای بهتر است و این در حالی است که به جنبه های سلامتی جسم و روان نوجوانان و جوانان کمتر توجه می شود و ما با جوانانی بی انگیزه، خسته از درس و پرخاشگر مواجه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه انسانهایی که به دلیل استفاده از فناوری کمترین فعالیت جسمی را دارند به لحاظ روحی و روانی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند، افزود: ورزش بهترین ابزار برای دستیابی به سلامتی از منظر سازمان بهداشت جهانی و تامین رفاه، آسایش جسمی، روانی و اجتماعی است.
وی افزود: شرکت در فعالیت های ورزشی علاوه بر ایجاد نشاط ، طراوت و انگیزه، بسترهای ارتقای مهارت های اجتماعی را نیز فراهم می آورد و فرد با شرکت در مسابقات ورزشی، مهارتهایی مانند؛ اطاعت از قوانین، پذیرش شکست، تبریک به قهرمانان، دوری از خانواده و نحوه ارتباط با دیگران را فرا می گیرد.
دهخدا تصریح کرد: ورزشکارانی که تخصص تحصیلی خود را کسب می کنند بسیار موفق تر از سایر فارغ التحصیلانی هستند که فعالیت ورزشی نداشته اند و قطعا مدیران توانمند، سالم، با نشاط و موفق تری هم خواهند بود.
وی ابراز امیدواری کرد که با توسعه ورزش در عرصه های دانشگاهی بسترهای تربیت بهتر فرزندان مدیران آینده این مرز و بوم را همراه با سلامت جسم و روان آنها فراهم آوریم.

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir