اخبار
1398/4/19 چهارشنبه
دیدارسرکنسول جمهوری ترکیه بارئیس دانشگاه پیام نور تبریز؛
سرکنسول ترکیه تاکیدکرد: لزوم توسعه روابط علمی وبهره مندی ازپتانسیل های دانشگاه پیام نور

سرکنسولگری جمهوری ترکیه درتبریز و هیئت همراه با دکتر معصومی و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور استان دیدار و براستفاده از ظرفیت های دانشگاه پیام نور به عنوان یک دانشگاه با سیستم آموزشی باز و به روز دنیا تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی ،دکتر معصومی دراین دیدار به مسائل علمی و تبادل تجربیات بین دو کشور ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت : دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از دانشگاههای با سیستم آموزشی باز و به روز دنیا و با گستره جغرافیایی در تمام مناطق مختلف ایران و دارا بودن ظرفیت های بالای علمی ، دانشجویی و هیئت علمی آماده همکاری و گسترش روابط با دانشگاههای ترکیه و بهره مندی از ظرفیت های متقابل دو کشور است .

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به اینکه سیستم آموزش الکترونیکی و زیر ساخت های فراهم شده آن در دانشگاه پیام نور در کمتر دانشگاهی در سطح کشور وجود دارد ، گفت : کیفیت بالای آموزشی و تربیت دانشجویانی با بار علمی و اعتماد به نفس بالا جزو ویژگی های متمایز کننده این دانشگاه با سایر دانشگاههای کشور است .

وی  با اشاره به راه اندازی قریب الوقوع مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد ارس و پذیرش دانشجوی بین المللی ، گفت : بهره برداری از این مرکز دانشگاهی می تواند گامی موثر و نقش تاثیر گذاری در همکاری فی مابین داشته باشد و امیدواریم با رایزنی و تعامل هرچه بیشتر شاهد یک حرکت علمی مشترک از نظر اساتید و دانشجویان در این واحد بین المللی با کشور دوست ، همسایه و مسلمان ترکیه باشیم.

حسین گونگورسرکنسول ترکیه نیز ضمن قدردانی از توجه و آمادگی دانشگاه پیام نور برای تبادل تجربیات به ظرفیت های موجود در دانشگاههای ترکیه اشاره کرد و گفت : می توانیم بر اساس بخشنامه های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ایران و نیز بر اساس مقررات بین المللی تنظیم شده و تفاهم نامه های موجود بین دو کشور ایران و ترکیه در راستای توسعه روابط علمی و بهره مندی از ظرفیت های متقابل گامهای موثری برداریم .

وی بسیار مهمی انجام داد ، گفت : آماده همکاری با دانشگاه پیام نور کشور و استان آذربایجان شرقی بر اساس قوانین و مقررات موجود در تمامی زمینه ها هستیم.

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir