پنجشنبه 31 خرداد 1397   12:57:15
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
استانها
1395/12/22 يكشنبه
دو خبرکوتاه از دانشگاه پیام نور استان اصفهان :

.

گرامیداشت روز درختکاری در دانشگاه پیام نور مرکز شاهین شهر

 

 کاشت هر سرو به نام یکی از سرو قامتان شهید دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز شاهین شهر

                     

به گزارش روابط عمومی، با حضور کارکنان ، اساتید و جمعی از دانشجویان مراسم درختکاری در دانشگاه پیام نور مرکز شاهین شهر برگزار شد . دانشگاه پیام نور مرکز شاهین شهر سخنرانی خود را پیرامون طبیعت ، حفظ سرمایه های طبیعی و نقش درختان در زندگی انسان شروع کرد و سپس کلیه مدعوین و شرکت کنندگان در محوطه فضای سبز دانشگاه اقدام به کاشت نهال نمودند .

کاشت هر نهال بنام یکی از شهدای دانشجوی شهرستان شاهین شهر برنامه بعدی این مراسم بود که توسط رئیس و اعضا علمی مرکز انجام شد و تعداد هفت نهال درخت سرو بنام یک سرو قامت شهید از شهدای دانشجوی شهرستان، بمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عظیم الشان کاشته شد. همچنین تعداد سیصد اصله نهال گل و گیاه نیز در گرامیداشت روز درختکاری در فضای سبز محوطه دانشگاه توسط شرکت کنندگان کاشته شد .

دکتر غفاری پیرامون این مراسم گفت : فضای سبز و سر سبزی درختان مایه حیات ما انسان هاست و طبعا وظایف ما را در قبال توسعه و نگهداری این سرمایه حساستر می کند که باید با نگاه جدی تر و تعهدات بیشتری نسبت به ارکان طبیعت روبرو شویم.  گرامیداشت روز درختکاری و کاشت نهال و گل و گیاه سنت حسنه ای است که باید همواره مورد توجه قرارگیرد و به آن پایبند باشیم . 

سمینار درختکاری در دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان

 

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی  سمیناری در دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان برگزار شد .

 

سالن شهید حمصیان امروز شاهد حضور جمعی از دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی و علاقمندان به طبیعت بود . به گزارش روابط عمومی، دکتر یدالهی طی سخنانی به اهمیت و نیاز امروز جامعه به فضای سبز اشاره کرد و با ذکر این نکته که در ایران کهن خبری از بیابان به شیوه امروزی وجود نداشت و سر سبزی در همه جا فراگیر بود با این حال می بینیم که پدران ما مراسم درختکاری داشتند اما متاسفانه امروزه این مهم دیگر در جامعه ما کم رنگ شده است و نتیجه آن به وجود آمدن مشکلاتی است که هر روزه بیش از پیش شاهد آن هستیم . عضو هیات علمی رشته کشاورزی دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان در ادامه افزود: درختان باعث افزایش رطوبت نسبی هوا می شوند و همین امر باعث می گردد با ورود سامانه های باران زای مدیترانه ای به کشور ، این سامانه ها مقدار بیشتری از بارش را برای کشور به ارمغان آورند .

در این مراسم همچنین با غرس چندین اصله نهال در محوطه دانشگاه توسط دانشجویان ، روز درختکاری گرامی داشته شد .


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما