برگزیده ها
قابل توجه متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور: تمدید مهلت پدیرش بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) کارشناسی دانشگاه پیام نور تا 9 شهریور 1402 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه از روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه آغاز و تا 9 شهریور 1402 ادامه دارد. 

متقاضیان ثبت‌نام در رشته‌هایی که پذیرش آنها در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌گیرد، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در این رشته‌ها از روز سه‌شنبه مورخ 1402/05/31 تا روز چهارشنبه مورخ 1402/06/09 اقدام نمایند.

متقاضيان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در روزهاي فوق به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر 150 كدرشته‌محل) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

تذکر مهم: متقاضياني که در آزمون سراسري سال 1402 (نوبت های اول و دوم) ثبت نام نموده و غایب جلسه آزمون بودند نيازي به ثبت نام مجدد براي رشته هايي که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است ندارند. این متقاضیان مي توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1402 و مراجعه به سامانه جامع آزمون سراسری به نشانی my.sanjesh.org، نسبت به انتخاب حداکثر تعداد 150 کدرشته‌محل از رشته هاي بدون آزمون اقدام و در فرم انتخاب رشته درج نمايند. لازم به تاکيد است چنانچه متقاضي در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1402 اقدام به تکميل فرم انتخاب رشته نمايد و مجدداً در پذيرش رشته هاي صرفاً با سوابق تحصيلي (بدون آزمون) هم ثبت نام و انتخاب رشته کند، فرم ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی وي باطل خواهد شد.

تكاليف‌ داوطلبان در اين مرحله:


1- مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور.
2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق درگاه اطلاع‌رساني سازمان و مطالعه آن.
3- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام.
4- دریافت کد 19 رقمي سابقه تحصيلي، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir 
5- ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان در زمان مقرر 1402/05/31 لغايت 1402/06/09).
6- پرداخت هزینه ثبت‌نام از طریق سامانه ثبت نام در آزمون.

تذكرات لازم:
1- اخذ ديپلم حداكثر تا تاريخ 1402/06/31و يا داشتن مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي نظام جديد 3-3-6 براي متقاضيان الزامي است.
2- دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني هستند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته برابر ضوابط با آنان رفتار خواهد شد.
3- نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا كليه متقاضيان (ديپلمه هاي نظام آموزشي 3-3-6 ، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه¬هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني هستند) باید معدل كل و يا معدل كتبي خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام درج نمايند. متقاضيان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو خواهد شد. 

تذکر: متقاضيان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش‌ دانشگاهي و يا كارداني بوده و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، باید معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در تقاضانامه ثبت نام درج نمايند.