اداری و مالی
1395/6/17 چهارشنبه
دکتر حسنی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران:
دانشگاه پیام نور از لحاظ توجه به مباحث فرهنگی در شورای انقلاب فرهنگی رتبه اول را دارد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، فیصل حسنی معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور و هیات همراه به اتفاق دکتر دیوسالار سرپرست دانشگاه پیام نور و برخی مدیران ستادی دانشگاه پیام نور استان مازندران با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار کردند.
دکتر فیصل حسنی در این دیدار افزود: استان مازندران مهد عالمان و دانشمندان برجسته ای است که نقش مهمی در گسترش علم و دین داشته اند.
دکتر حسنی در دیدار با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان ما زندران با ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه پیام نور گفت: یکی از برکات انقلاب فراهم کردن امکان تحصیل در اقصی نقاط کشور بوده است که این وظیفه مهم بر دوش دانشگاه پیام نور است و اشتغال به تحصیل قریب به هفتصد هزار دانشجو در کشور در 500 مرکز و واحد پیام نور در اقصی نقاط کشور ، مؤید این نکته است.
وی افزود: 4 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه پیام نور مشغول خدمت  هستند.
دکتر حسنی ادامه داد:دانشگاه پیام نور از لحاظ توجه به مباحث فرهنگی در  شورای انقلاب فرهنگی رتبه اول را دارد، سیاست دانشگاه پیام نور از پذیرش دانشجوی بومی کاهش آسیب های اجتماعی است. 
این مقام  مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور و یکی از دانشگاه های بزرگ از راه دور جهان به لحاظ اهداف، چشم انداز و ماموریت های علمی، فرهنگی و آموزشی  خود موفق عمل نموده، گفت: این دانشگاه گسترش علم به اقصی نقاط کشور، شکستن سد کنکور، عادلانه کردن مقوله آموزش عالی در کشور، تربیت نیروهای متخصص، ارتقای علمی و فرهنگی و. ..خوب درخشیده که بخش عمده ای از این دستاوردها مرهون تلاش اساتید، کارکنان و مدیران و حمایت مسئولان بوده است.
 
حضور هیات پیام نور در دهه اول ذیحجه را به فال نیک می گیریم
آیت  الله طبرسی نیز در سخنانی با تبریک ایام دهه اول ذیحجه گفت:حضور هیات پیام نور در دهه اول ذیحجه را به فال نیک می گیریم.
وی افزود:در قبل انقلاب دانشگاه های انگشت شماری داشتیم اما بعد از انقلاب به برکت انقلاب تعداد دانشگاه ها افزایش یافت.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود:اکنون استان مازندران از استان هایی است که از نظر تعداد دانشگاه ها در رتبه برتر کشور قرار دارد.
وی ادامه داد:در کشور اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید به دانشگاه ها و زیرساخت های آنها توجه کنیم.
امام جمعه شهرستان ساری در ادامه اجرای شعار سال و تاکید بر فناوری و تولیدات و استعدادهای داخلی را رمز اصلی موفقیت دانسته و تعامل بین عمل و تلاش و اقتصاد مقاومتی را عامل مهم سربلندی و بی نیازی از دشمن قلمداد نمود.

دکتر دیوسالار سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران:
حمایت های نماینده ولی فقیه در استان مازندران از دانشگاه پیام نور موجب دلگرمی مسئولان دانشگاه، افزایش همگرایی و شتاب بیشتر توسعه آموزش، پژوهش و فناوری در این استان است
در این دیدار دکتر دیوسالار سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران ضمن سپاس از همفکری و حمایتهای معنوی و فکری نماینده ولی فقیه در استان از دانشگاه پیام نور افزود: حمایت های نماینده ولی فقیه در استان مازندران از دانشگاه پیام نور استان،قطعا موجب دلگرمی مسئولان دانشگاه، افزایش همگرایی و شتاب بیشتر توسعه آموزش پژوهش و فناوری در این استان است.
دکتر دیوسالار با تشکر از آیت الله طبرسی در پیگیری برخی مشکلات دانشگاه در ادامه افزود: ایشان همراه حامی دانشگاه بوده اند و با حمایتهای ایشان برنامه ها و همایش های خوبی در دانشگاه پیام نور برگزار شد که برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور به میزبانی مازندران یکی از مهمترین این موارد بود که بازتاب خوبی از سوی رسانه ها داشت.
سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران از توجه این دانشگاه به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود:دانشگاه پیام نور در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی الگو است و به سمت الکترونیکی شدن پیش می رود که باعث کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری می شود.همچنین به مباحث کار آفرینی و حمایت از اختراعات و ابتکارات توجه ویژه دارد بطوریکه در راستای این برنامه ها 64 اختراع در دانشگاه پیام نور استان مازندران نهایی شده است و به ثبت رسیده است.
دکتر دیوسالار به رشد تولید مقالات علمی در دانشگاه پیام نور استان اشاره کرد و افزود:در تولید کتب علمی نیز رشد خوبی داشتیم و با برگزاری مسابقات سراسری دانشجویی ACM زمینه ارتباط صنعت با دانشگاه را فراهم کرده ایم.
وی در پایان ضمن سپاس از توجه و حمایت های ویژه دکتر حسنی معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور از دانشگاه پیام نور استان تصریح کرد:امیدواریم با راهنمایی و حمایت ایشان بتوانیم به اهداف متعالی دست پیدا کنیم.

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir