استان ها
1402/2/24 یکشنبه
 دانشگاه پیام نور استان تهران در مراسم اختتامیه جشنواره ملی رویش دانشجویان سراسر کشور:
ارسال4300 اثر دانشجویی در 57 بخش جشنواره ملی رویش / افتتاح مرکز مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان استان

سرپرست دانشگاه پیام نور استان تهران  از ارسال بیش از 4300 اثر  دانشجویی در 57 بخش  به جشنواره ملی رویش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دکتر وحید افشین مهر در مراسم اختتامیه جشنواره ملی رویش دانشجویان دانشگاه پیام نور سراسر کشور که در مرکز تهران شرق برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 4300 اثر دانشجویی در زمینه خلاقیت هنری، ادبی، فرهنگی، موسیقی از سراسر دانشگاه های پیام نور سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال و 159 اثر در 57 بخش به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.
وی به اهداف چنین همایش هایی اشاره کرد و افزود: جشنواره رویش باعث می شود که دانشجویان استعدادها و ظرفیت های خود را بیشتر بشناسند و هویت های دانشجویی در چنین جشنواره هایی نمود بیشتری پیدا می کند.
افشین مهر همچنین به افتتاح مرکز مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان استان تاکید کرد و گفت: علاوه بر افتتاح مرکز مهارت آموزی و کارآفرینی دانشجویان در تیرماه امسال، تولید محتواهای آموزشی و الکترونیکی با حضور دانشجویان و همچنین استعدادیابی در توسعه کانون های فرهنگی و استارت آپی نیز شروع شده است.
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور در مراسم اختتامیه جشنواره ملی رویش:
استقبال دانشجویان از برنامه های فرهنگی برای آشنایی با کارگروهی 
دکتر امینی معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه در این مراسم ضمن تقدیر از برگزار کنندگان اختتامیه با تاکید بر برنامه های فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در کنار تدریس و آموزش برنامه های فرهنگی را جز اولویت های خود می داند و دانشجویان با حضور در چنین جشنواره هایی با کار گروهی، جمعی و فرهنگی آشنایی بیشتری پیدا می کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور همچنین افزود: دشمن سعی دارد دانشجویان ما را نسبت به تاریخ خود بیگانه کنند و چنین برنامه هایی باعث تقویت و آشنایی دانشجویان با سرمایه های ملی خود و همچنین کشف استعداد آنها خواهد شد. 
وی در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: یکی از جشنواره های مهم دانشگاه جشنواره محلی و بومی هر استان می باشد که پارسال 10 استان جشنواره محلی و بومی خود را برگزار کردند و امسال سعی داریم که 20 استان این جشنواره را با توجه به بودجه خود برگزار کنند. 
دکتر امینی در بخش پایانی سخنان خود به قرارگاه های معاونت فرهنگی دانشگاه اشاره کرد و افزود: در قم، مشهد و اهواز قرارگاه های فرهنگی ایجاد شده که دانشجویان می توانند از ظرفیت این قرارگاه های برای زیارت استفاده کنند. 
حجت الاسلام نبوی مسول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور
ضرورت شناسایی و معرفی دانشجویان شاخص در زمینه فرهنگی
حجت الاسلام نبوی مسول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم ضمن تاکید بر نهادینه سازی کانون های هنری، فرهنگی و ادبی جشنواره به عنوان یکی از اهداف اظهار اشت: شناسایی و معرفی دانشجویان شاخص در کارهای فرهنگی و هنری از اهداف دیگر جشنواره می باشد.
وی همچنین گفت: ترغیب و تشویق جامعه دانشگاهی، ترویج فعالیت های داوطلبانه و گروهی و همچنین تاکید بر توانمندی های فرهنگی و دانشجویی از مهمترین اهداف جشنواره می باشد


حجت الاسلام حسینی مسول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران
ظرفیت بی بدیل دانشگاه برای نهادینه کردن مدار با سلیقه های متفاوت
حجت الاسلام حسینی مسول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران همچنین در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه می تواند از ظرفیت بی بدیلی خود برای نهادینه کردن مدارا با سلیقه ها و علایق متفاوت افراد استفاده کند. 
وی همچنین به ضرورت وجود کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و اظهار داشت: برای عبور از شرایط فعلی و تعالی ایران اسلامی کرسی های آزاد اندیشی باید در دانشگاه نهادینه شوند.

لازم به ذکر است که در پایان مراسم دکتر علم الهدی مشاور عالی ریاست دانشگاه از دانشجویان برگزیده تقدیر کرد

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir