استان ها
1402/5/25 چهارشنبه
مشاور عالی رئیس دانشگاه پیام نور در جمع مدیران فرهنگی:
مدیران ارشد استانی فارغ التحصیل پیام نور هستند
مشاور عالی رئیس دانشگاه پیام نور، این دانشگاه را مولود انقلاب اسلامی و لنگرگاه سکون و آرامش در هر استان دانست و گفت: بسیاری از مدیران ارشد در مناطق مختلف کشور، فارغ التحصیل پیام نور همان استان هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر سید علی علم الهدی در نخستین نشست آموزشی مدیران فرهنگی، دانشجویی و تربیت بدنی پیام نور سراسر کشور که پیش از ظهر امروز در مجتمع فرهنگی آموزشی پیام نور شهرستان کهک برگزار شد اظهار کرد: برگزاری نشستی در این سطح و با حضور مدیران ارشد دانشگاه پیام نور و معاونان فرهنگی، دانشجویی و تربیت بدنی از سراسر کشور، اقدام مبارکی است که کمتر در سطح وزارت علوم و دانشگاه‌های سراسر کشور اتفاق افتاده است.

وی افزود: شاخص دانشجویان پیام نور، با عنوان فرهنگی شناخته می‌شود و این، افتخاری بزرگ برای دست اندرکاران و مدیران فرهنگی واحدهای پیام نور در سراسر کشور است و از سویی، وظیفه مدیران این بخش را سنگین‌تر کرده است.
مشاور عالی رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه راه‌اندازی مجتمع فرهنگی و آموزشی کهک توسط پیام نور قم، اقدام بزرگی محسوب می‌شود گفت: این مرکز در راستای توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته و به تدریج، شاهد رشد و توسعه آن هستیم. وی ادامه داد: طی یک سال اخیر، بحث ساماندهی دانشگاه پیام نور در عرصه اجرایی کشور شکل گرفته و اتفاقات نامناسبی هم در تعامل با این دانشگاه رخ داد که هنوز ادامه دارند.
مشاور عالی رئیس دانشگاه پیام نور، این دانشگاه را لنگرگاه سکون و آرامش در سراسر کشور دانست و گفت: پیام نور هر استان، برای همان شهر و دیار نیروهای زیادی را تربیت کرده به طوری که یک سوم نمایندگان فعلی مجلس، فارغ التحصیل پیام نور بوده و بسیاری از ائمه جمعه و مدیران ارشد استانی هم از همین دانشگاه مدرک گرفته‌اند ولی شاهد هستیم که اینگونه با پیام نور برخورد می‌شود.
علم الهدی با بیان اینکه پیام نور مولود انقلاب اسلامی است گفت: زمانی که جمعیت پشت کنکور به حد انفجار رسیده بود، پیام نور بود که این بار را کاهش داد و بیشترین نقش را در ارتقاء سطح آموزش بانوان کشور به خصوص در مناطق محروم داشت در حالیکه هیچ دانشگاه دولتی، چنین اقدامی انجام نداد آن هم با شهریه‌ای به مراتب کمتر از دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی که بسیاری، توان پرداخت آن را ندارند.
وی با اشاره به سرانه دانشجویی در دانشگاه‌های دولتی که رقم آن حدود 70 میلیون تومان است تصریح کرد: این سرانه در پیام نور دو میلیون تومان است ولی خروجی دانشگاه، همسان یا بیشتر از دانشگاه‌های دولتی بوده است
علم الهدی گفت: البته مشکلات در همه جا وجود دارد و عقیده داریم اینگونه مسائل، مدیران را آبدیده می‌کند چه اینکه در حال حاضر هم نیروهای کارآمدی در حال تربیت در مجموعه پیام نور هستند و به عنوان افسران فرهنگی و مدیریتی آینده، پیام نور را به رشد و تعالی خواهند رساند.
 

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir