استانها
1400/2/20 دوشنبه
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور:
استان فارس، میزبان پنجمین جشنواره کشوری رویش دانشگاه های پیام نور کشور شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با تقدیر از برگزاری موفق چهارمین جشنواره رویش در استان اصفهان در سال گذشته ، استان فارس را میزبان برگزاری پنجمین جشنواره کشوری در دی ماه سال جاری معرفی کرد.
دکترامین ناجی، دلیل انتخاب استان فارس به عنوان میزبان جشنواره ملی رویش را پتانسیل های بالای منابع انسانی و زیرساخت های لازم دردانشگاه پیام نور فارس ذکر کرد و در عین حال خاطر نشان کرد: استان فارس و شهرشیراز، به ‌عنوان مهد ادب و فرهنگ و هنر، جایگاه ارزنده‌ای در کشور دارد که امیدواریم با تلاش مجموعه دانشگاه پیام نور این استان و همکاری مسئولین فرهنگ دوست فارس، شاهد برگزاری هر چه بهتر و پرنشاط جشنواره رویش در شیراز باشیم.
وی در ادامه سخنان خود در اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رویش دانشگاه پیام نور کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: جشنواره رویش با رویکرد درون دانشگاهی به منظور معرفی و انتخاب بهترین و فعال ترین کانون های دانشجویی و با رویکرد برون دانشگاهی به منظور معرفی بهترین کانون ها و آثار فعالان دانشجویی به جشنواره ملی رویش دانشگاهیان کشور برگزار می شود.
 ناجی، تصریح کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا در حال حاضر برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره به صورت مجازی خواهد بود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، ایجاد زمینه حضور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه پیام نور در مراکز داخل و خارج خصوصاً دانشجویان پیام نور مرکز کابل و همچنین دانشجویان اتباع عراقی، افغانستانی و آسیای میانه شاغل به تحصیل در مراکز و واحدهای داخل کشور در فعالیتهای پرنشاط فرهنگی را از جمله رویکردهای مهم جشنواره امسال ذکر کرد.
وی ابراز امیدواری نمود: حضور فعال دانشجویان غیر ایرانی در برنامه های فرهنگی  علاوه بر بسترسازی برای بروز و ظهور استعدادهای فرهنگی آنان، تبادل فرهنگی متقابل بین دانشجویان نیز به همراه خواهد داشت.
 امین ناجی در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر حضور پرشور دانشجویان و کانونهای دانشجویی مراکز و واحدهای استان فارس  در امر برگزاری این رویداد مهم به عنوان میزبانان اصلی جشنواره رویش ، معرفی توانمندی های استان فارس خصوصا در بخش هنر و ادب این مرز و بوم با معرفی شاعران و ادیبان بزرگی که ریشه و خاستگاه آنان در استان فارس می باشد، را از جمله دستاوردهای مهم جشنواره مذکور عنوان کرد.
دکتر محمد حسن صیف رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز با تقدیر از حسن نظر سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور به استان فارس در واگذاری میزبانی پنجمین جشنواره رویش کشوری به محوریت شیراز را به فال نیک گرفت .
وی از راه اندازی دبیرخانه جشنواره و اعلام فراخوان ارسال آثار دانشجویان در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رویش دانشگاه پیام نور کشور در سال جاری با حضور دکتر امین ناجی معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، دکتر محمدی مدیرکل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، دکتر صیف رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس، دکتر جلالی رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان و میزبان جشنواره سال قبل و همچنین با حضور چند تن از مدیران ستادی بخش فرهنگی دانشگاه پیام نورکشور و مدیران ستادی دانشگاه پیام نور استان فارس به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir