پنجشنبه 10 مهر 1399   07:07:50
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

فرهنگی
1398/11/26 شنبه
با معرفی تیم های برتر؛
سومین دوره مسابقه برنامه‌نویسی ACM دانشگاه پیام نور استان همدان به کار خود پایان داد + گزارش تصویری

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، در این مسابقات 21 تیم دانشجویی از استان ها و شهرهای مشهد، ارومیه، تهران شمال، ملایر، زنجان، بوشهر، تبریز، اراک، کرمانشاه، مراغه، شهر ری، زنوز، بهار حضور داشتند که طی دو روز به رقابت پرداختند.

در این مسابقات، دانشجویان طی دو روز (روز اول بخش تستی و آزمایشی و روز دوم مسابقه نهایی) به ده سئوال مطرح شده از سوی هیات داوران پاسخ دادند  که در نهایت

تیم Algorip از دانشگاه پیام نور مرکز مشهد 

تیم Az Ma hamiye از تیم دانشگاه پیام نور مرکز مشهد 

تیمTabriz py از دانشگاه پیام نور مرکز تبریز  

تیم ToGe TlER از دانشگاه پیام نور مرکز تهران شمال 

تیم pnu Maragheh از دانشگاه پیام نور مرکز مراغه 

به ترتیب مقام های اول تا پنجم این مسابقات را از آن خود نمودند

در این مسابقات به تیم های اول تا پنجم به ترتیب هدایای نقدی به مبالغ

تیم اول 2/000/000 تومان
تیم دوم 1/500/000 تومان
تیم سوم 1/000/000 تومان
 تیم چهارم 700/000 تومان
تیم پنجم 500/000 تومان پرداخت شد. 


دکتر امین ناجی در اختتامیه مسابقات Acm:

این رویداد بزرگ، مسابقات برنامه نویسی یک رویداد کاملاً تخصصی، علمی، اخلاقی، ذهنی و فکری به همراه نشاط علمی است، تلاش و رفتن به سمت حوزه های نو آینده شما دانشجویان را رقم خواهد زد.

دکتر امین ناجی معاون فرهنگی ،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در مراسم اختتامیه مسابقات acm که به میزبانی استان همدان برگزار شد، گفت: این رویداد بزرگ، مسابقات برنامه نویسی یک رویداد علمی با نشاط،اخلاقی ذهنی، فکری برشمرد. 

وی خاطر نشان کرد: در این رویداد کاملا تخصصی دانشجویان جویای نام رشته کامپیوتر نسبت به دانسته های فعالیت علمی خود در مسابقات شرکت و تجارب تیمی خود را بایکدیگر به رقابت گذاشتند.

وی از نحوه برگزاری هر چه با شکوهتر تیم راهبردی، تیم داوری و تیم اجرایی استان همدان تقدیر و دانشگاه پیام نور را یکی از دانشگاه های مستعد جهت شناسایی نخبگان بیان نمود.

دکتر ناجی از برگزاری سه رویداد حوزه دانشجویی مسابقات ملی نانو، مسابقات کشوری Acm و مسابقات علمی منطقه ای کشور به طور سالیانه خبر داد و گفت: ما در دانشگاه پیام نور باید برای فعالیتهایی که بعد علمی فرهنگی و از سوی دیکر نقش آفرینی در عرصه کارورزی و مهارت آفرینی و سپس برند سازی علمی و افزایش ظرفیت و تجارت علمی  دارد بیش از پیش فعالیت نمائیم تا دانشجویان بتوانند استعدادهای علمی خود را در مسابقات کشوری،ملی و بین المللی به منحصه ظهور برسانند.

یکی از اهداف بزرگ مسابقات acm افزایش تجارت دانشجویان در کارهای تیمی دانست و همچنین افزود: دانشگاه پیام نور کشور دارای 110 هیأت علمی رشته کامپیوتر می باشد که به امید خدا سالهای بعدی به صورت فعال و با مشارکت جدی کلیه اساتید علمی در راستای تشویق و توانمندسازی دانشجویان به منظور شرکت در مسابقات همراه خواهیم بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر ما یک جامعه کارافرین و یک دانش آموخته کارآفرین نداشته باشیم یقیناً یک مهندس ویک فارغ التحصیل توانمند آماده به کار نخواهیم داشت. و برای این موضوع نیاز به افزایش امید در میان تک تک دانشجویان داریم. ما به دنبال این هستیم که اعتماد به دانشگاه پیام نور و احساس افتخار به حضور در این دانشگاه را افزایش دهیم .افزایش 50 درصدی تیم های حاضر نسبت به سال گذشته نشان از افزایش رقابت علمی و حضور با نشاط دانشجویان در عرصه های مهم کشور است.

 

دکتر صفی اله صفایی نیز در اختتامیه این مراسم  برگزاری مسابقات برای سومین بار در دانشگاه پیام نور استان همدان را از افتخارات دانشگاه پیام نور کشور عنوان کرد و گفت:

یکی از محورهای مهم این مسابقات را با توجه به اقتصاد مقاومتی، تولید نرم افزار های بومی و خودکفایی در این زمینه برشمرد و از دغدغه های فرهنگی را شناخت نیروی مستعد و شناسایی نخبگان بیان کرد و گفت: این برنامه برخلاف بقیه مسابقات علمی به مسابقات ورزشی نزدیک تر است و با تفکر الگوریتمی که به فکر وذهن کمک می کند و در زندگی کاربرد دارد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر