یکشنبه 30 شهریور 1399   22:34:03
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

فرهنگی
1398/9/23 شنبه
بنا به رسالت اجتماعی دانشگاه پیام نور؛
انجمن پیام مهربانی در دانشگاه های پیام نور استان بوشهر راه اندازی می شود

.

با همکاری دانشگاه پیام نور و کمیته امداد استان بوشهر " انجمن پیام مهربانی" در مراکز و واحدهای دانشگاه های پیام نور سراسر استان بوشهر با هدف حامی یابی و جذب حامی برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر  راه انداز می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر در دیدار با مدیران کمیته امداد استان بوشهر با استقبال از طرح های حمایتی کمیته امداد گفت: طرح حمایت از افراد نیازمند ضمن اینکه ذخیره ای برای آخرت است با کاهش اسیب های اجتماعی و فرهنگی درجامعه خواهد شد بنابراین دانشگاه پیام نور استان بوشهر قطعا ازاین طرح حمایت خواهد کرد.
دکتر محمد رضا بحرانی افزود: کمیته امداد  می تواند در امورآموزشی و فرهنگی و حتی کارهای عمرانی از ظرفیت دانشجویان و اساتید این دانشگاه استفاده نماید
  ، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: فقر پدیده ای اجتماعی است که اغلب خانواده ها به شکل ارادی در آن نقشی ندارند و بر اثر حوادث و مشکلات طبیعی و اجتماعی رخ می دهد و افراد را به سوی کمیته امداد گسیل می کند.
وی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات و رفع نیازهای فقرا از وظایف ذاتی کمیته امداد است گفت: منابع کمیته امداد پاسخگوی همه مشکلات نیازمندان نیست و بنابراین تلاش می شود از ظرفیت های مردمی و دیگر دستگاه های دولتی برای رفع مشکلات موجود استفاده گردد.
لطفی با بیان اینکه بیش از 30 هزار خانوار نیازمند در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند افزود: بیش از 65 درصد این خانوارها زنان سرپرست خانوار هستند که یا به دلیل فوت سرپرست یا به دلایل دیگر اجتماعی  الان زن سرپرست خانوار  تحت حمایت کمیته امداد هستند.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تشریح طرح جذب بیش از 16 هزار حامی جدید برای فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت خاطر نشان کرد: این طرح برای مشارکت اقشار مختلف جامعه در بحث حمایت از ایتام بی سرپرست برنامه ریزی شده است که هر شخص در صورت تمایل ماهیانه مبلغی را از حداقل 10 هزار تومان تا هر اندازه که توان مالی دارد مستقیما به حساب فرزندان ایتام پرداخت می نماید.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: جامعه دانشگاهی با توجه به گستردگی آن می تواند با شعار هر دانشجو، هر کارمند و هر استاد حامی یک فرزند یتیم در این طرح مشارکت داشته باشند.
لطفی با تاکید بر اینکه کمیته امداد امداد دخل و تصرفی در کمک های حامیان برای فرزندان ایتام و محسنین ندارد گفت: حامیان نیکوکار ایتام می توانند به شکل مستقیم از سامانه اینترنتی به آدرس ekram.emdad.ir فرزند معنوی خود را در هر شهر و روستایی که دوست دارند انتخاب کنند و با دریافت یک شماره حساب مجازی کمک های خود را مستقیما به حساب فرزند مورد نظر پرداخت کنند.
 
در  ادامه این جلسه طی امضاء تفاهم نامه ای میان کمیته امداد و دانشگاه پیام نور استان بوشهر بنا شد انجمنی تحت عنوان " انجمن پیام مهربانی" در دانشگاه های پیام نور استان راه اندازی شود تا در طول سال از میان اساتید، دانشجویان و کارمندان این دانشگاه در صورت تمایل برای حمایت از فرزندان یتیم ثبت نام به عمل آید.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر