سه‌شنبه 8 مهر 1399   02:28:15
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

فرهنگی
1398/4/18 سه‌شنبه
دیدار دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران؛
دکتر ظریف: حمایت از اقدامات شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام از اولویت های جمهوری اسلامی ایران/ نقش موثر شبکه برای توسعه آموزش عالی و فناوری های هوشمند در جهان اسلام

.

دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و هیات همراه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی، دکتر محمد جواد ظریف در این دیدار نیز ضمن تقدیر از فعالیت های شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در تحقق رسالت های خود، فعال سازی فرصت های موجود در سازمان همکاری های اسلامی با هم افزایی مراکز مرتبط در وزارت خارجه را ضروری دانست.
وزیر امور خارجه ایران حمایت از اقدامات این شبکه را از اولویت های جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان شبکه برای توسعه آموزش عالی و فناوری های هوشمند در جهان اسلام عنوان کرد و گفت: اثرگذاری این شبکه در دیگر ارتباطات و تعامل بین کشورها بسیار مهم است.
وی جایزه جهانی مصطفی را نمونه ای از این اثرگذاری ها خواند.
دکتر نجفی دبیر کل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام نیز معرفی و ارائه گزارشی از فعالیت های مهم صورت گرفته در این شبکه، به ظرفیت های مهم و اثرگذار آن در جامعه نخبگان به منظور تحقق دیپلماسی علمی و فناوری هوشمند در جهان اسلام و ارتباطات موثر و هم افزا بین کشوهای اسلامی اشاره کرد.
وی از نقش وزارت امور خارجه و مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل در فرآیند ارتباطات در برگزاری مجمع عمومی شبکه و فعال سازی ظرفیت ها برای دیگر ارتباطات راهبردی در این شبکه قدردانی  کرد.
در این دیدار مقرر شد، معاونان شبکه و وزارت خارجه اقدامات لازم را برای بهره گیری از ظرفیت های یکدیگر صورت دهند.
شایان ذکر است، دومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام به همراه نمایشگاه آخرین دستاورد های دانشگاه های مجازی از ۱۴ الی ۱۶ مهرماه سال ۱۳۹۸ در تهران و در دانشگاه پیام نور به عنوان عضو اصلی این شبکه و پیشرو در آموزش مجازی برگزار می شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر