شنبه 29 شهریور 1399   14:27:23
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
1398/7/17 چهارشنبه
معاون اداری و مالی دانشگاه در دیدار با کارکنان استان کرمان عنوان کرد:
انتقال و بازنشستگی ۴۲۷ نفر از همکاران /اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال جهت اتمام طرح های نیمه تمام

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علیزاده معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه،  در هشتمین سفر استانی به همراه هیات رئیسه دانشگاه به استان کرمان صبح امروز در جمع کارکنان اداری استان ضمن تشریح اهداف و برنامه های دانشگاه در حوزه اداری و مالی به سئوالات همکاران پاسخ داد.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، تصویری از وضعیت مالی دانشگاه ارائه کرد و گفت:بیش از ۹۰ درصد بودجه دانشگاه به حقوق و دستمزد اختصاص می یابد و الباقی آن در اختیار استانها برای امور جاری قرار می گیرد و اولویت با پرداخت هزینه های ضروری و اجتناب ناپذیر است.
دکتر علیزاده به ظرفیتهای زیاد دانشگاه پیام نور اشاره کرد و افزود: انتخاب دانشگاه پیام نور برای تحصیل توسط 140 هزار نفر از داوطلبین کنکور و کسب رتبه های اول آزمون کارشناسی ارشد توسط فارغ التحصیلان پیام نور، از جمله توانایی ها و ظرفیت های مهم دانشگاه پیام نور است.
وی گفت:در یکسال اخیر تا امروز، 427 نفر از نیروهای دانشگاه به صورت، خرید خدمت، بازنشستگی و انتقال به سایر دستگاهها، از دانشگاه خارج شده اند و بدین لحاظ مبلغ قابل ملاحظه ای در هزینه ها صرفه جویی شده است.
دکتر علیزاده افزود: همکاران ما بزرگترین سرمایه دانشگاه هستند و کلیه همکاران اداری و علمی گنجینه های دانش و تجربه هستند و لذا هیچ برنامه ای برای تعدیل نیرو نداریم و حفظ آنها برای ما یک اولویت است.
وی با اشاره به آمار نیروهای اداری و علمی دانشگاه بر توازن بین هزینه های جاری با پرسنلی تاکید کرد و گفت: برای بانوان بالای 25 سال که تمایل به بازنشستگی داشته باشند، شرایطی همچون 25 روز و ۱۲ ماه پاداش بازنشستگی متناسب با صندوق بازنشستگی که مشمول آن می شوند در نظر گرفته شده است.
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه در پاسخ به سئوالی در خصوص اعمال مدرک همکاران گفت: طرحی در کمیسیون اجتماعی مطرح است که دو مدرک برای کارکنان اعمال شود ولی در حال حاضر صرفا یک مدرک برای کارکنان اداری قابل پذیرش بوده و برای عضو علمی نیز ادامه تحصیل و اعمال مدرک با ماموریت آموزشی امکان پذیر است.
وی به مسئله تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی هم اشاره کرد و افزود: همانگونه که قبلا هم اعلام شده این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب شده و برای اجرایی شدن نیاز به رای دوسوم نمایندگان مجلس دارد و رایزنی های بسیاری برای تصویب نهایی ان در حال انجام است.
دکتر علیزاده در خصوص طرح های نیمه تمام دانشگاه گفت :بر اساس بند الف تبصره ۹ قانون بودجه 1500 میلیارد ریال برای این اتمام طرح های نیمه تمام توسط هیات امنای دانشگاه مجوز داده شده است که استانها می توانند ازین ظرفیت استفاده کنند که امیدواریم بتوانیم با جذب این منابع بخش اعظم این طرح ها را به اتمام برسانیم.
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه به قرارداد بیمه تکمیلی اشاره کرد و افزود: در این خصوص در سال جاری از همکاران نظر خواهی خواهد شد و همان ملاک انجام و انعقاد قرار داد سال بعد خواهد بود.
وی با اعلام این خبر گفت: حقوق و بیمه همکارانی که از مرخصی زایمان استفاده نموده اند، پرداخت خواهد شد.
لازم به ذکر است وی  در پایان، از بخش های مختلف دانشگاه بازدید کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر