شنبه 29 شهریور 1399   20:59:05
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

1398/4/10 دوشنبه
رئیس دانشگاه پیام نور:
اهتمام ویژه دانشگاه برای کمک به قشر محروم کشور/ توسعه روستاها یکی از مهم ترین رسالت های اجتماعی دانشگاه پیام نور

.

دکتر محمدرضا زمانی، توسعه روستاها و رسیدگی به مناطق محروم کشور را یکی از مهم ترین رسالت های اجتماعی دانشگاه پیام نور دانست و گفت: اهتمام ویژه دانشگاه پیام نور بر این است که در راستای رسالت اجتماعی خود و توسعه روستاها به عنوان یکی از مهم ترین ارکان تولید و مولد کشور، برنامه ها و دوره های مهارت آموزی متنوعی را برای مناطق مختلف ارائه کند.
به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با دانشگاه پیام نور، افزود: دا نشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با گستره ملی و بین المللی و تنوع در رشته ها، تا حد بسیار زیادی در برقراری عدالت اجتماعی به ویژه در مناطق محروم و روستاها موفق عمل کرده است.
وی با عنوا ن اینکه این دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم و گسترش کارآفرینی و مهارت آموزی را به عنوان یکی از هدف های مهم خود قرار داده است، تصریح کرد: تمامی دانشگاه های کشور رسالت های آموزشی و اجتماعی مختلفی را بر دوش دارند و دانشگاه پیام نور نیز با رویکرد توسعه  آموزش در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم، با ارائه خدمات مختلف آموزشی، فرهنگی و حمایت از کارآفرینان به دنبال تحقق این امر است.
وی با ابراز خرسندی تفاهم نامه مشترک همکاری بین دانشگاه پیام نور و معاونت توسعه مناطق محروم گفت : خدارا شاکریم که می توانیم امروز در کنار معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ، گامی مثبت برای خدمت به قشر اصلی تولید کننده کشور در مناطق محروم و به ویژه عشایری برداریم و در ایجاد حرفه های مورد نیاز هر منطقه نقشی موثر داشته باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری دوره های کوتاه مدت و ایجاد رشته های رسمی در هر منطقه، زمینه های توسعه روستاها فراهم شود.
دکتر زمانی تصریح کرد: تلاش همه ما کمک به قشر محروم کشور است تا با تعریف برنامه های مشخص بسترهای رشد آنها را فراهم کنیم.
 
- معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور:
همراهی دو مجموعه دانشگاه پیام نور و معاونت توسعه روستایی گامی مهم در تحول مناطق محروم


دکتر کریمی در خصوص تفاهم نامه منعقد شده با مجموعه توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در راستای توسعه حداکثری  آموزش در مناطق محروم گفت: مجموعه معاونت توسعه مناطق محروم رویکرد و برنا مه های ویژه در حوزه های حمایتی از مناطق محروم دارد که با رویکرد دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر در  یک راستا بوده و همراهی این دو مجموعه در کنار هم می‌تواند منشاء تحولات و پیشرفت قابل توجهی در کشور باشد.
معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت های موجود در بین دو مجموعه افزود: با توجه به پتانسیل بالای دوطرف و رویکردی که در سطوح عالی کشور و نظام مبنی بر توسعه روستاها و مناطق محروم مد نظر است، حمایت از شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و دوره های مهارت آموزی و کارآفرینی در کنار سایر فعالیت های مرسوم آموزشی و پژوهشی و هدایت طرح ها و پایان نامه ها در توسعه مناطق محروم  در نظر گرفته شده که منجر به نتایج مطلوبی خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ