يكشنبه 17 فروردين 1399   10:53:32
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

برگزیده ها
1398/8/4 شنبه
انعقاد تفاهم نامه با کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری
رئیس دانشگاه پیام نور: گام های مثبت دانشگاه پیام نور در «حل مسائل اجتماعی» / تاثیرگذاری اجتماعی شاخص اصلی رتبه بندی دانشگاه های جهان

.

 دکتر زمانی رئیس دانشگاه پیام نور ضمن تاکید بر رسالت های مختلف دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه ها رسالت های مهمی دارند که شناخته شده ترین آنها رسالت آموزشی و پژوهشی است اما در این بین باید به رسالت های اجتماعی دانشگاه نیز توجه شود.
به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه پیام نور و کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری حل مسائل اجتماعی را یکی از ویژگی های اصلی دانشگاه های جدید عنوان کرد و بیان داشت: دانشگاه پیام نور در یک سال اخیر قدم های مهمی در جهت رسالت اجتماعی خود و حل مسائل اجتماعی برداشته است.
وی یکی از شاخص های اصلی برای رتبه بندی در دانشگاه های بین المللی را میزان تأثیرگذاری اجتماعی آنها در جامعه و منطقه عنوان کرد و افزود: برای ورود به دانشگاه های نسل سوم و چهارم باید علاوه بر مسائل آموزشی  و پژوهشی، مسائل اجتماعی را نیز در اولویت قرار داد و دانشگاه پیام نور به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم حرکت کرده است.
وی ضمن تاکید بر ظرفیت های گسترده دانشگاه پیام نور ادامه داد: دانشگاه پیام نور با 500 مرکز و واحد در سطح کشور و همچنین بیش از 40 مرکز بین المللی دارای ظرفیت بسیار بالایی در عرصه داخلی و بین المللی است.
وی درباره همکاری دانشگاه با کنوانسیون مبارزه با فساد گفت: دانشگاه با توجه به ظرفیت بالای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می تواند هم در زمینه های آموزشی و هم در زمینه پژوهشی همکاری های موثری را با کنوانسیون داشته باشد.
محمود حکمت نیا، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری نیز در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: مبارزه با فساد مسئله ای برای نظام اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایران محسوب می شود و امروزه این بحث هم به لحاظ حقوقی و هم به لحاظ سیاسی، اقتصادی و اخلاقی تقریباً اثبات شده است که مفاسد اقتصادی نقش مهمی در عدم توسعه کشور در تمامی ابعاد دارد.
حکمت نیا در این رابطه افزود: در مبارزه با فساد نیاز به یک هماهنگی و پیش از آن تفاهمی بر سر اصل این مطلب وجود دارد که با روشها و فرایندهایی که منجر به فساد می شوند، نمی توان کشورها را اداره کرد و اغلب کشورها بحث مبارزه با فساد را با جدیت دنبال می کنند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: سالم بودن محیط اقتصاد موجب افزایش بهره وری و سرمایه گذاری و پیشرفت می شود و برخی از قدرتهای سیاسی از موضوع وجود فساد در کشورها به عنوان ابزار سوء استفاده و برچسب زدن و سیاه نمایی استفاده می کنند که در این راستا باید در صحنه رقابت فعال بود و از تجربیات موفق دیگر کشورها بهره گرفت که دانشگاه به ویژه در حوزه داخلی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی می توانند بسیار مفید باشند.
گفتنی است، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری با هدف بهره مندی طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل ظرفیت های علمی، تجربی، پژوهشی کارگاهی، کتابخانه ای، ارتباطات بین المللی، فضاهای فیزیکی و تحقیقاتی، همکاری در برگزاری همایش، سمینار، میزگرد، کارگاه آموزشی و اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت با هدف افزایش آگاهی های عمومی در زمینه مبارزه با فساد و اخذ نظریات علمی و مشورتی استادان و دانشجویان در خصوص مباحث مورد نظر و انجام امور مطالعاتی و ارائه پروژه های علمی مشترک امضا شد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو مطالب
نسخه قابل چاپ