جمعه 27 مهر 1397   23:56:37
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
1396/6/19 يكشنبه
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور:
آیین نامه فعالیت های علمی بستر مناسب تری برای ارتقای اعضای علمی و توسعه کیفی فراهم می آورد

.

دکتر ابوالفضل فراهانی از تصویب آیین نامه فعالیت های علمی طی دو مرحله ، در شورای دانشگاه و هیات امنا خبر داد و گفت: این آیین نامه در گروه های متعدد، کارشناسی، تدوین و در مدت 16 ماه، مطالعه، تایید و در نهایت تصویب شده و در این هفته به کل استانها و ستاد ابلاغ شد .
به گزارش روابط عمومی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه این آیین نامه از ابتدای سال تحصیلی 96-97 لازم الاجرا بوده و کلیه آیین نامه های مغایر لغو شده است، افزود: آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه به شکلی جامع، زمینه فعالیت اعضای علمی و مدرسان را در 2 حوزه مهم آموزش و پژوهش شفاف سازی و تبیین کرده است.
وی با اشاره به مزایای آیین نامه جدید فعالیت های علمی اذعان داشت: قریب 40 فعالیت در 12 رده برای هر عضو علمی در دانشگاه پیام نور پیش بینی شده که اعضای علمی می توانند با بهره مندی دقیق از ظرفیت های این آیین نامه زمینه ارائه خدمات علمی تر و ماندگارتری را برای دانشگاه فراهم آورند و همین طور بستر مناسب تری را برای ارتقای خود ایجاد کنند.
وی تاکید کرد: اگر اعضای علمی از ظرفیت های این آیین نامه آگاهی کاملی داشته باشند به طور قطع در آینده هیچ عضو علمی نخواهیم داشت که دغدغه عدم تکمیل موظفی داشته باشد.
دکتر فراهانی، جهت دهی اعضای هیات علمی به سمت انجام فعالیت های علمی علاوه بر آموزش را یکی از مهم ترین اهداف دانست و اظهار داشت: این آیین نامه در ساماندهی و انسجام کلیه فعالیت های آموزشی – پژوهشی ، مدیریتی و فرهنگی اعضای هیات علمی نقش بسزایی خواهد داشت.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی افزود: با اجرای این آیین نامه، اعضای هیات علمی از این پس می توانند تا 30 درصد فعالیت های خود را از طریق فعالیت های پژوهشی، تالیف، انجام امور مطالعاتی، تولید محتوای الکترونیک، طرح سوالات، ویرایش علمی متون و چندین مورد فعالیت علمی دیگر تکمیل نمایند و در شرایط خاص نیز می توانند با تایید معاونت آموزشی تا 50 درصد از سایر زمینه های علمی به جزء آموزش، بهره مند شوند.
وی با عنوان اینکه همواره عادت به تغییرات جدید در همه امور نیازمند صرف اندکی زمان است، گفت: اساتید دانشگاه پیام نور لازم است توجه نمایند که اهتمام به اشراف به آیین نامه و آگاهی از حقوق خود، آنان را در روند ارتقا و ترفیع و تبدیل وضعیت مطمئن خواهد کرد چرا که در آیین نامه ارتقا نیز از عضو علمی علاوه بر آموزش ، سایر امور مثل پژوهش،مدیریت و انجام فعالیت های فرهنگی مورد انتظار است.
وی در پایان یادآور شد: انتظار می رود اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور با مطالعه دقیق آیین نامه به جزئیات حقوق علمی خود و زمینه های تاثیرگذاری در رشد و اعتلای دانشگاه وقوف بیشتری یابند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ